Steam, Aynı Anda Oyuncu Sayısı Rekorunu Bir Kez Daha Kırdı

2 dk


Çevrimiçi oyun mağazası Steam, 2020 senesinde eşzamanlı oyun rekorunu kırmaya doyamıyor. Mart ayında üst üste rekor kıran Steam, 2020 bitmeden bir kez daha aynı anda oyunda olan oyuncu sayısında rekor kırmayı başardı.

Dünyanın en büyük dijital oyun mağazalarından bir tanesi, hem de belki de birincisi olan Steam, bu sene Mart ayında dünya çapında yapılan karantina kararlarının da katkılarıyla bütün zamanlardaki eşzamanlı oyuncu rekorunu kırmıştı.

Steam, bir tür gövde gösterisi olarak da nitelendirebileceğimiz bu eşzamanlı oyuncu sayısında 23 milyon 392 bin 298 eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmıştı. Dijital oyun mağazası, Mart ayı ortamında 20,3 milyon eşzamanlı oyuncuya erişerek rekor kırmış ve Mart ayı bitmeden bu rekorunu 23,3 milyon ile geliştirmişti. Steam, sene bitmeden evvelce eşzamanlı oyuncu rekorunu bir kez daha kırdı.

24,7 milyon eşzamanlı oyuncu

SteamDB’nin bilgilerine göre Steam, son 24 saat ortamında 24 milyon 776 bin 635 eşzamanlı oyuncu sayısına erişerek bütün zamanlardaki rekorunu bir kez daha geçti. Steam’in sene bitmeden bu rekorunu bir kez daha geliştirmesi, birtakım ülkelerde yine karantina kararlarının alınması, kış aylarının gelmesi ve Cyberpunk 2077‘nin çıkışının etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Cyberpunk 2077, Steam’de tek oyunculu oyunların rekorunu kırarak 1 milyon eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştı. Cyberpunk 2077’ye ek olarak 2012 senesinde çıkan ve halen geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan Counter Strike: Global Offensive de bu rekora katkıda tespit edilen oyunlardan bir tanesi olmuş gözüküyor. SteamDB bilgilerine göre CS:GO, son 24 saat ortamında 1 milyon 89 bin eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı.

Tabii burada 24,7 milyonluk eşzamanlı oyuncudan 7,1 milyonunun oyunda olduğunu hatırlatalım. SteamDB bilgilerine göre son 24 saat ortamında 1 milyon oyuncu CS:GO’daydı, 1 milyon oyuncu ise Cyberpunk 2077’deydi. Yani 7,1 milyon eşzamanlı oyunun nerdeyse üçte biri bu iki oyunu oynuyordu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
8 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir