Gündem

Spotify Premium Üyeliklerine Zam yaptı: İşte Fiyatlar!

Spotify Premium Üyeliklerine Zam yaptı: İşte Fiyatlar!

Dünyanın en tanınmış müzik programı Spotify, ücretli üyelik paketlerine zam yaptı. Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak yeni fiyatlar ile bireysel, öğrenci ve aile paketlerinin fiyatlarında yükseliş yaşandı. Yeni fiyatlara ve yaşanan yükselişin muhtemel sebebine değineceğiz

Apple Music, Tidal ve Deezer gibi alternatiflere karşın müzik programları sektöründe zirveyi koruyan Spotify, ücretli yani “premium” üyelik paketlerine zam yaptı. Spotify’ın yeni fiyatları Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak.

Yaşanacak fiyat yükselişi mevcut abonelerine e-posta yolu ile belirten Spotify, resmi internet sitesinde şimdilik güncel fiyatları açıklamadı. Yaşanan zamla beraber öğrenci üyelikleri 2 TL, bireysel üyelikler 4 TL, aile üyelikleri ise 6 TL yükselecek.

teknobizdeyiz

İŞTE YENİ SPOTİFY PREMİUM FİYATLARI:

Öğrenci: 8,99 TL/ay (Eski fiyat 6,99 TL)
Bireysel: 17,99 TL/ay (Eski fiyat 13,99 TL)
Aile: 26,99 TL/ay (Eski fiyat 20,99 TL)
Yıllık: 215,85 TL (Eski fiyat 167,85 TL)

Spotify’ın bu aylık ödemeye dayanan paketleri haricinde, senelik olarak tek seferde ödeme yapılabilen bir paketi daha var. Eğer önümüzdeki sene artan fiyatlarla aboneliğinizi sürdürmek istemiyorusanız, zamlar gelmeden 48 TL daha uyguna fiyatlı olacak senelik abonelik paketini alabilirsiniz.

SPOTİFY PREMİUM’DA YAŞANAN FİYAT YÜKSELİŞİNİN NEDENİ:

Geçtiğimiz zamanlarda yürürlüğe giren Dijital Hizmet Vergisi, ülkemizde dijital hizmet yayınlayan her şirketin ödemeye başladığı bir vergi oldu. Bu vergi nedeniyle şirketlerin kasasından daha çok para çıktığı amacıyla tüketiciye yansıyan hizmet bedelleri, abonelik ücretlerinde artışlar yaşanabilir.

Spotify, büyük ihtimalle uzun vakittir değişikliğe uğramayan fiyatlarını vergi düzenlemesinden sonra değiştirme kararı aldı. Firmadan firmaya bu inisiyatif değişebilse de Netflix ve benzeri ücretli hizmet yayınlayan platformların fiyatlarını yakın vakitte artması oldukça natural görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu