Gündem

Soylu, Tribünlere Aba Altından Sopa Gösterdi: ‘Hodri Meydan’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünlerde ‘Hükümet istifa’ sloganı atan taraftarlara aba altından sopa gösterdi. Soylu, ‘Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz, hodri meydan’ ifadelerini kullandı.  

Hatay’da Afet Koordinasyon Merkezi’nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, stadyumlarda protesto hakkını kullanan taraftarları tehdit etti.

Soylu, ‘Bugüne kadar ‘kardeş senin neye ihtiyacın var?’ diye soran herkese kapı açık. Kimseye de bir şey söylüyor değiliz. Herkese, hep birlikte bunun yapılması lazım geldiğini ifade ederek yürümeye çalışıyoruz. Ama öteki tarafta dertleri başka olanlar, siyaset yapmak isteyen varsa, işte önümüzdeki günlerde seçim var, herkes meydana çıksın siyasetini yapsın’ dedi.

‘Kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler…’

soylu tribunlere aba altindan sopa gosterdi hodri meydan 0 16WqdYf7

‘Ama spor alanlarını siyaset meydanına çevirmek isteyenler de biraz şurada devletin, milletin, sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyduğu çabaya bir kulaklarını versinler’ diyen Süleyman Soylu şöyle devam etti:

‘Burada insanlar yeni bir hayatı oluşturmak için çaba sarfediyorlar. Ha, millet seçimde kararını verir, verecektir de zaten. Ha ‘buradan acaba bir şey, karmaşıklık oluşturabilir miyiz’ diyenler olabilir. Burada bizim bu deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler.

Burada insani bir mesele yürütüyoruz ve kendimizi bu meseleye gömdük, devam ediyoruz. Üç-beş tane bu tip meselenin koordinasyonuna ve mühendisliğine soyunan adamlara da Türkiye’nin geleceğiyle ilgili karartma hakkı verilmez yani. Ama bizim mesaimizi bölmesinler. Biz mesaimizi de böleriz. Ama bölerlerse, bu milletin karşı karşıya kaldığı süreçte bu millete haksızlık ederler. Ama mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan. Türkiye’nin güvenliğiyle ilgili hiç kimse bilek güreşine girmesin. Tavsiyem odur. Bunu mühendislik olarak düşünenlere de tavsiyem odur, hiç kimse girmesin. Marjinal bir kafayla, zekayla bu milletin karşı karşıya kalığı bu süreci zehirlemeye çalışmasınlar.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/soylu-tribunlere-aba-altindan-sopa-gosterdi-hodri-meydan-1130865

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu