Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sosyal Medya’da Yaptığı Açıklama

2 dk


Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya platformları ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, bu sayede sosyal medyada kontrol mekanizması oluşturulacağını söyledi. Erdoğan’ın açıklamalarındaki erişim engeli ibaresi ise dikkatlerden kaçmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze yapılması planlanan toplantı için, “Bugün sizlerle genel merkezimizde bir arada olmak en büyük arzumuzdu. Fakat toplantımızın hemen ardından Astana süreciyle ilgili olarak bir araya geliyoruz ve Astana sürecini devam ettirecek bu görüşmemizi de özellikle İdlib’de Suriye’de ve bölgedeki gelişmeleri etraflıca ele alacağımız bir görüşmeyi bugün yapacağız” dedi.

“Adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız.” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasama yılı bitmeden önce bu meselenin halledilmesini ümit ettiğini söyleyerek yapılacak çalışmalarla ilgili de bazı açıklamalarda bulundu. Sosyal medya platformlarının ülkemizde hukuki ve mali muhataplarının olması gerektiğini ifade ederek bu konuda ellerinden gelen şeyleri yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Erdoğan, kendi ailesine yapılan yorumların diğer vatandaşlara da yapılabileceğini belirterek bu konuda herkesi korumak zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

“İşlenen suçun hesabını soracağız.

“Cumhurbaşkanı, sosyal medya ile ilgili yaptığı açıklamalarda kızı ve damadı ile ilgili yapılan çirkin yorumlara karşı yargı ve emniyetin harekete geçtiğini söyledi. Bir kişinin yüzüne karşı ifa edilen her suçun, sosyal medyada da suç olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, yapılanların hesabını soracaklarını vurguladı. Erdoğan, “Biz ahlakı yüce, medeniyet değerleri yüce bir devletin torunlarıyız. Bu millete layık olmayan bu gelişmeleri yaşamak, görmek istemiyoruz.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
8 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir