Sony’den PS4 Kullanıcılara Hediye Oyun Müjdesi

3 dk


Eğer şimdilik Journey’yi ve Uncharted serisinin ilk üç oyununu oynamamışsanız, az daha bekleyin. Sony Interactive Entertainment, Journey ve Uncharted: The Nathan Drake Collection paketini üç haftalığına bedava olarak dağıtacak.

Play At Home Duyurusu:

https://blog.eu.playstation.com/2020/04/14/announcing-the-play-at-home-initiative/#sf232740584

16 Nisan – 6 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. Yukarıda da bahsettiğim üzere, belirti edilen tarihler arasında bedava oynayabileceğiniz manasına gelmiyor. Kütüphanenize bir defa eklediğinizde kalıcı olarak sizin olacak. Diğer bir deyişle, evde kalıp oyun oynamak amacıyla güzel alternatifleriniz var ki Sony Interactive Entertainment cephesinin de hedefi kuşkusuz bu. Evde kalmanız, tehlikeden olası oldukça uzak olmanız.

Ücretsiz olan PS4 Oyunları Bakalım bu süreçte daha diğer PlayStation oyunları da bedava olarak oyunculara armağan edilecek mi?

Journey Devasa bir çölde kaftanlı bir karakteri canlandırdığımız oyunda, uzak mesafedeki bir dağa doğru yolculuk ediyorduk. Oyunun enteresan yanlarından bir tanesi ise aynı seyahatteki oyuncuların karşılaşabiliyor ve birbirlerine yazılı ya da sesli etkileşim olmadan yardım edebiliyor olmaları. Oyuncular adlarını de fakat bitiş yazılarından sonra görebiliyorlar. Aradaki tek etkileşim imkanı ise, bölümler süresince karşımıza çıkacak olan ve giysi parçalarını parlak kırmızı bir renge çeviren müzikal sesler oluyor.

Uncharted: The Nathan Drake Collection – Uncharted: Drake’s Fortune Serinin ilk oyunu olan Uncharted: Drake’s Fortune, 2007 senesinde satışa sunulmuştu. Naughty Dog doğrulusunda tasarlanmış olan oyun, ünlü kaşif Sir Francis Drake ile akrabalığı olan Nathan Drake’in El Dorado’nun kayıp hazinesini bulmak amacıyla atıldığı macerayı anlatıyor.

Fakat bu macerasında yalnız olmayan karakterimize Elena Fisher ve Victor “Sully” Sullivan eşlik ediyor.

Uncharted 2: Among Thieves Orijinal oyundan iki sene sonra çıkan Uncharted 2: Among Thieves, bizleri bu defa Çintamani taşını ve Shambhala şehrini bulmak amacıyla maceraya atılacağımız bir hikayeyi anlatıyor. Orijinal oyundaki Elena Fisher ve Victor “Sully” Sullivan çiftinin geri döndüğü oyunda, ilk kez bu oyunda tarife fırsatı bulduğumuz Chloe Frazer ve Tenzin karakterleri de eşlik ediyor.

Uncharted 3: Drake’s Deception Uncharted 3: Drake’s Deception, PlayStation 3 amacıyla tasarlanan son Uncharted oyunu ve 2011 senesinde satışa sunulmuştu. Victor “Sully” Sullivan ile Nathan Drake çiftinin nasıl tanıştıklarını ilk kez gördüğümüz oyunda, bu defa efsanevi kayıp İrem Şehri’ni bulmak amacıyla yollara düşüyoruz.Bağımsız geliştiricilere on milyon dolarlık destek Sony Interactive Entertainment, aynı duyuruda bu zor süreçte bağımsız geliştiricilere destek olacaklarının da müjdesini verdi.

Bu tür stüdyoların kendileri amacıyla çok mühim bulunduğunu ifade eden Japon teknoloji devi, hayat sürdürdükleri finansal sıkıntıların farkında olduklarını sözlerine ekledi. Bu bağlamda da, bağımsız stüdyoları desteklemek adına on milyon dolarlık fon ayırılmış bulunduğu söylendi. Katılım ölçütü dahil fon ile ilgili daha çok detayın yakın bir vakitte açıklanacakmış.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
6 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

10 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir