Sony, Yeni Airpeak Projesiyle Drone İşine Giriyor: İşte Detaylar!

2 dk


Sony, şirketin görüntüleme ve algılama uzmanlığının yanı sıra “3R” teknolojisine (Gerçeklik, Gerçek Zamanlı ve Uzaktan) dayalı olacak kamera drone alanına katkısı olan Airpeak projesini kısa süre önce duyurdu.

Kısa bir basın bülteni, bu projenin eğlence ve “çeşitli” diğer endüstrileri hedeflediğini ve tüketici ürünlerinden ziyade profesyonel kullanımlara işaret ettiğini söylüyor. Aslında, Sony’nin kendi drone’unu başlatıp başlatmayacağı veya drone üreticilerine kamera ve sensör modülleri sunup sunmayacağı tam olarak belli değil.

Daha fazla güncelleme, özel Airpeak sitesinde yayınlanacak ve projenin 2021 Baharında lansmanına kadar gidecek. Şimdilik sadece yukarıdaki belirsiz teaser videosu var.

Ocak ayında Sony, biraz alışılmadık bir tasarıma sahip katlanabilir bir drone için patent başvurusunda bulundu. Kanallı fanlar, nakliye için dronun gövdesine döndürülebilmeleri ve uçuştan önce kolayca yerleştirilebilmeleri için sütunlara monte edildi.

Sony drone Tasarım Patenti: Quadcopter Tasarımı • Octocopter Tasarımı

Karşılaştırma için, yeni DJI Mini 2, küçük kasasına geri dönmeye hazır olduğunda gövdenin yanına sıkıca katlanan kollara monte edilmiş pervanelere sahiptir.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

70
8 Paylaşım, 70 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir