Oyun

Sony ve Microsoft, Call of Duty yüzünden birbirine girdi!

Microsoft’un Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alması, başta PlayStation’ın üreticisi Sony olmak üzere oyun bölümündeki birçok firmayı etkiledi. Sony, Activision’ın ikonik serisi Call of Duty’nin “temel bir yapım” olduğunu ve insanların konsol alma kararını etkilediğini söyledi. Lakin Microsoft tam olarak bu türlü düşünmüyor.

Yeni Call of Duty oyunları PlayStation’da olacak mı?

Microsoft, Xbox ekosistemini genişletmeye devam ederken rakipleriyle de ortasını bozmak istemiyor. Sony ise Activision Blizzard’ın 68.7 milyar dolara alınmasından kaygı duyduğunu söyledi. Call of Duty serisinin oyun dünyası için çok platformlu olarak kalması gerektiğini aktardı.

sony ve microsoft call of duty yuzunden birbirine girdi 0 DslT4zEZ

Microsoft, dünyanın çeşitli ülkelerindeki rekabet düzenleyicilerini muahede için ikna etmeye çalışıyor. Call of Duty üzere üretimlerin geliştiricisi olan Activision Blizzard’ın, rakip oyun şirketi yahut distribütörlerini etkilemeyeceğini söyledi.

Fakat Sony ise Activision Blizzard’ın Xbox cephesine geçmesinin rekabeti baltalayacağına inanıyor. Bu muahede, öbür oyun şirketlerini mağazaları ve konsol üreticilerini etkileyebilir. Hatta Sony’nin açıklamasına nazaran Call of Duty o kadar tanınan ki, kullanıcıların konsol seçimini etkiliyor.

Sony ayrıyeten diğer bir stüdyonun “kullanıcıların bu kadar bağlandığı bir oyun geliştiremeyeceğine” dikkat çekti. “Başka firma emsal bir eser geliştirmek için bütçeye sahip olsa bile, Call of Duty’ye rakip olamayacak” dedi.

sony ve microsoft call of duty yuzunden birbirine girdi 1 yFytbZ9K

Activision Blizzard, Sony ile mutabakatı gereği bir mühlet daha PlayStation’a oyun sunmak zorunda. Lakin Microsoft’a satıldıktan sonra Xbox’a ve PC’ye özel bir oyun stüdyosu olması bekleniyor. Yeniden de yazılım devi, Call of Duty’nin çok platformlu olacağının kelamını verdi.

Siz PlayStation için Call of Duty çıkmazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/sony-ve-microsoft-call-of-duty-yuzunden-birbirine-girdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu