Oyun

Sony, PlayStation 5 satışları ile sınıfta kaldı!

2020 yılında duyurulduğundan bu yana stok problemleriyle boğuşan PlayStation 5, nihayet 20 milyon barajını aşmayı başardı. Sony’nin 31 Haziran’da sona eren mali yıllık finansal sonuçlarına nazaran, üç aylık müddet içerisinde 2,4 milyon adet PlayStation 5 satıldı.

PlayStation 5 satışları iki yılda 21,7 milyona ulaştı

Sony, yeni kuşak konsolu da dahil olmak üzere PlayStation operasyonlarının gidişatını açıkladı. Son mali rapora nazaran Sony’nin Oyun ve Ağ Hizmetleri kısmı gözle görülür düşüş yaşadı. Ayrıyeten son çeyrekte 2,4 milyon PlayStation 5 satan Sony, 21,7 milyon bariyerine ulaştı.

sony playstation 5 satislari ile sinifta kaldi 0 pr2ZnnAB

Geçen yılın tıpkı çeyreğinde 2,3 milyon ve bu yılın birinci çeyreğinde ise 2 milyon PS5 satan Sony, satış sayısını 100 bin kadar artırmış görünüyor. Satışların birbirine bu kadar yakın olmasının sebebi, PlayStation stoklarının epeyce düşük olmasından kaynaklanıyor.

Teknoloji devi, PlayStation Plus ve öbür yazılımlarda ise kayda bedel bir kayıp bildirdi. PS4 ve PS5 için satılan toplam yazılım 47,1 milyon adet oldu. Bir evvelki mali yılın birebir çeyreğinde ise bu sayı 63,6 milyon civarındaydı.

PlayStation Plus abone sayısında da yavaşlama olduğu gözlemlendi. Bir evvelki çeyrekte 47,4 milyon olan PS Plus kullanıcılarının toplam sayısı ise 47,3 milyona geriledi. Geçtiğimiz yılın tıpkı devrinde ise bu sayı 46,3 milyondan düzeyindeydi.

sony playstation 5 satislari ile sinifta kaldi 1 bI95lg86

Sony’nin Oyun ve Ağ Hizmetleri kısmı yıllık bazda yüzde 11,7 düşüş yaşayarak 4,55 milyar dolarlık satış yaptığını açıkladı. Şirketin faaliyet geliri ise yıllık bazda yüzde 30,5 azaldı ve 398 milyon dolar civarına geriledi.

Peki siz PlayStation 5 satış sayıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony’nin PlayStation operasyonları nasıl gidiyor? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: https://shiftdelete.net/sony-playstation-5-satislari-ile-sinifta-kaldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu