Oyun

Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen özelliğe veda ediyor

Sony, PlayStation 5 ile birlikte Övgüler (Accolades) özelliğini duyurmuştu. Temelde çok oyunculu oyunlar sırasında kazanılan dijital mükafatlar olarak nitelendirilebilecek olan Övgüler sisteminin ömrü pek de uzun olmadı. Şirket, övgüler özelliğini bu yıl içerisinde kaldırmayı planlıyor.

Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen Övgüler sistemini kaldırıyor

Sony, beklenenden çok daha az kullanılan Övgüler özelliğini bu yıl içerisinde kaldırma kararı aldı. PlayStation 5 topluluk mükafatları özelliği, oyuncuların yardımcı ve cömert aksiyonlar için başka oyuncuları övmesine imkan tanıyordu. Lakin Sony, Övgüler özelliği ile beklenen etkileşimi alamamış görünüyor.

PlayStation’un dayanak sayfasında Övgüler özelliğinin kaldırılması ile ilgili şu sözlere yer veriliyor:

2022 sonbaharında, PlayStation 5’teki Övgüler özelliği artık desteklenmeyecek. Özellik, beklediğimiz kullanım düzeyini görmedi, bu nedenle çalışmalarımızın odağını değiştiriyoruz. Topluluğu birbirine olumlu iletiler göndermeye devam etmeye teşvik ediyoruz.

sony playstation 5 ile birlikte gelen ozellige veda ediyor 0 DmJSUKnv

Övgüler özelliği başlangıçta oyuncuların birbirlerini takdir etmelerini sağlamak için tanıtıldı. Çevrimiçi bir maçı tamamladıktan sonra, oyuncular dört mükafattan biriyle ödüllendirilecek bir oyuncu seçebiliyorlardı. Bu seçenekler ise şu biçimde sıralanıyor: Yardımsever, Samimi, Sportmen ve Başkan.

Buradaki fikir, çok oyunculu topluluklar ortasında olumlu bir bağlantı yakalanmasıydı. Sistemin altyapısı da hayli sağlam. Oyuncular yalnızca arkadaş listesi dışındaki oyunculara övgü yollayabiliyorlar. Ayrıyeten birebir oyuncuya 12 saat içerisinde ikinci bir övgü göndermek de mümkün olmuyor.

sony playstation 5 ile birlikte gelen ozellige veda ediyor 1 llTUkf8u

Sony, bir yandan bu övgü sistemini kaldırırken oyunculara yeni bir ödül sisteminin de muştusunu veriyor. Şirket, PS4 ve PS5 oyuncularını ödüllendiren yeni PS Stars sadakat programını duyurdu. Oyuncular, PS Stars sistemi aracılığıyla muhakkak oyunları oynayarak yahut belli kupaları kazanarak puan toplayacaklar. Bu puanlar daha sonra dijital koleksiyonlara ve PS Store üzerinden kullanılabilecek. Yeni sistemin bu yıl içerisinde tüm dünyada kullanıma açılması bekleniyor.

Görünen o ki Sony, oyunun oynanma sayısı ile daha fazla ilgileniyor. Pekala siz Sony’nin Övgüler sistemini kaldırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/sony-playstation-5-ile-birlikte-gelen-ozellige-veda-ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu