Sıradaki içerik:

iOS 13.5 Güncellemesi Yayınlanmaya Başladı

e
sv

Sony Gelecek Ay Basın Toplantısı Düzenleyecek

avatar

Oğuzhan

  • e0

    Mutlu

  • e0

    Eğlenmiş

  • e0

    Şaşırmış

  • e0

    Kızgın

  • e 0

    Üzgün

Sony Interactive Entertainment (SIE) Haziran başında bir basın toplantısı düzenlemeyi planlıyor. Konferansın içeriği açıkça Sony PS5 ile ilgili olması bekleniyor.

Ancak, etkinlikte PlayStation 5’in açılıp açılmayacağını doğrulayamayız. SIE konferansına ek olarak Sony, Ağustos ayında PS5 ve PS4 oyunlarına odaklanacak olan “State of Play” oyun tanıtım etkinliğini de başlatmayı planlıyor.

Şu anda Sony PS5 ve Microsoft Xbox Series X arasında büyük bir savaş var. Eh, Xbox hayranlarının şanslı olduğunu söyleyebiliriz, çünkü ne bekleyecekleri hakkında bir fikirleri var. 

Microsoft, tasarım, teknik özellikler, bazı oyunlar ve hatta demolar da dahil olmak üzere birkaç Xbox Series X özelliği yayınladı. Herhangi bir gizli bilgi varsa, sadece fiyat olmalıdır. Ancak, Sony PS5’in neye benzediğini bilmiyoruz. Bir veya iki özel oyun duyduk, ancak onun karşılığı gibi bir dizilimimiz yok.

Bununla birlikte, bu konsolların resmi olarak yıl sonuna doğru geleceğinden eminiz. En son bilgiler Microsoft’un “Sony’yi beklediğini” iddia ediyor. Sony PS5 fiyatı ne olursa olsun, Xbox Series X’in 100 $ daha ucuz olacağına inanmak için nedenlerimiz var.

Sony PS5 donanımı

Sony PlayStation 5, özel bir AMD 8 çekirdekli 3.5GHz Zen 2 CPU, 36 set CU birimi içeren özel bir RDNA 2 GPU, 10.28 TFLOP’ların bir kayan noktalı bilgi işlem yeteneği, 16GB GDDR6 bellek, özel 825GB SSD ve bir 4K UHD Blu-ray sürücü. SSD, PS5 performans iyileştirmesinin anahtarıdır. 

PS4’ün arama süresi 2-50 saniye sürerken PS5 neredeyse anında gerçekleşir. Yükleme hızı açısından PS5, 0.27 saniyede 2GB bellek yüklerken, PS4’ün 1GB yüklenmesi 20 saniye sürer. 

Sony, yeni SSD’nin PS5 oyun yükleme hızını önemli ölçüde hızlandıracağına inanıyor. Şirkete göre, oyunlar neredeyse hiçbir yükleme süresi olmadan bir saniye içinde başlayabilir.

Son zamanlarda yapılan bir sızıntı, PS5 oyuncularının PS Store’daki bir oyunu indirmeden deneyebileceklerini gösteriyor. Bu deneme oyuncunun bir karar vermesine yardımcı olacaktır (satın alıp almama). İndirmesiz oyun prensibi, bulut oyunlarında daha popüler. 

Sony’nin şu anki PS Now hizmetinde olduğu gibi, oyunu internet üzerinden uzaktaki bir sunucuda deniyorsunuz. İnternet bağlantınız olduğu sürece bunu istediğiniz zaman deneyebilirsiniz. Son spekülasyonlar, Sony’nin 4 Haziran’da daha fazla PS5 bilgisini resmi olarak açıklayacağını iddia ediyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.