Sonsuz Ekranlı OPPO X 2021, Ekran Dayanıklılık Testinden Başarıyla Geçti

2 dk


OPPO’nun geçen zamanlarda tanıtmış sonsuz ekranlı akıllı telefonu OPPO X 2021’in ekranı 100 bin kez açılıp kapandı. OPPO’nun açıklamasına göre telefon, testten hiçbir hasar almadan ayrıldı.

Akıllı telefon pazarında mühim bir paya sahip olmayı başaran OPPO, geçen zamanlarda sonsuz ekranlı bir akıllı telefonunu tanıtmıştı. OPPO X 2021 ismiyle tanıtılan akıllı telefon bugünkü akıllı telefonları gibi 6,7 inçlik bir ekrana sahipti. Fakat telefonun kenarı çekildiği takdirde ekran 7,4 inç büyüklüğe ulaşıyordu.

OPPO, yeni akıllı telefonu ile ilgili şu an amacıyla çok kapsamlı bilgi paylaşmadı. Şirket, sadece telefonunu sundu ve bu konseptin çalışan bir prototipini de gözler önüne serdi. Elbette her yenilikçi telefon prototipinde bulunduğu gibi OPPO’nun prototipi de akıllarda sorular bıraktı. Bu sorulardan birisi telefonun sağlamlığıyla ilgiliydi.

OPPO X 2021’in ekranı 100.000 kez açılıp kapandı:

OPPO X 2021’i gören her bireyin aklına akıllı telefonun daha önce hiç görmediğimiz ekran düzeneğinin ne kadar sağlam bulunduğu sorusu takılmıştır. İşte bu bozukluğun yanıtı bugün OPPO doğrulusunda verildi. Şirketin dizayn mühendisi Jin Xiang, OPPO X 2021’in yoğun testlere girdiğini ve bu testlerde görkemli neticeler verdiğini açıkladı.

Jin Xiang, yaptığı bildirimde OPPO X 2021’in 100.000 kez ekran açma kapama testine girdiğini açıkladı ve bu testten hiçbir şekilde hasar almadığını söyledi. OPPO donanım bölümünün başkanı da kendi açıklamasında bu neticelerın telefonun bir sınırı olmadığının altını çizdi ve telefonun 100 binden de çok kez buna dayanabileceğini söyledi.

OPPO’nun şu anlık sunmuş bulunduğu bilgiler ışığında OPPO X 2021’in günde 50 kere rahat bir şekilde açılıp kapanarak 5 senelik bir kullanım ömrü sunmuş bulunduğunu söyleyebiliriz. Yine de bu hususta derhal net bir sonuca varmamak gerekiyor. Zira bugüne kadar gördüğümüz yenilikçi akıllı telefonların ekranlarında hep detaylı problemler yaşanmıştı.

Örneğin Samsung, ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u pazara sürmeden önce OPPO’yla aynı şekilde telefonun testlerden başarı ile geçtiğini belirtmişti. Fakat pazara sürülen akıllı telefonun menteşesi pek çok kullanıcıya ciddi problemler yaşatmıştı. Elbette bu noktada OPPO’ya daha başarılı bir çıkış diliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

80
9 Paylaşım, 80 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir