Kripto Para

Son Kripto Yükselişiyle Birlikte Madencilik Zorluğu Arttı

Kripto para piyasasında yaşanan son yükseliş dalgasının akabinde, Bitcoin madencilik zorluğunda yüzde 10’a yakın bir artış gözlemlendi.

Geçtiğimiz yıl zorluklarla ve düşüş senaryolarıyla ilerleyen kripto para piyasası, bu yılın birinci gününden itibaren yükselişlere tanıklık ediyor. Yılınilkgünündenitibaren yükselişini devam ettiren kripto paralar, beraberinde olumlu haberlerin de gelmesiyle piyasada bir boğa havası oluşturdu. Bilhassa Asya haberleri, kripyo yatırımcılarını iştahlandırdı. Tüm bu süreçlerin akabinde, Bitcoin madencilik zorluğunda da yüzde 9.95 oranında bir artış gözlemlendi.

Kripto Yükselişi Tetikledi: Bitcoin Madencilik Zorluğu Arttı!

BTCcom’da yayınlanan bir güncellemeye nazaran, Bitcoin’in madencilik zorluğu son yükselişlerin akabinde yüzde 9.95 oranında arttı.

Kripto para ünitelerinin yükselişe geçmesi, art plandaki birçok etmenin de olumlu havaya bürünmesine yol açtı. Sıkıntı günlerden geçen kripto madencileri, kripto piyasasının yükseliş yaşamasının akabinde bir nebze de olsa rahatlayabildi. Güç maliyetlerinin düşmesi ve çıkarların artması, daha fazla madencilik ekipmanının çevrimiçi hale gelmesini sağladı.

The Block tarafından sağlanan bilgilere nazaran, ağdaki global hashrate, bu hafta süreksiz olarak 320 EH’s’nin üzerine çıktı. Mevzuyla ilgili görüşlerini paylaşan Luxor COO’su Ethan Vera, şunları söyledi;

Daha verimli makineler piyasaya çıktıkça, elektrik fiyatları düştükçe, altyapı inşa edildikçe ve madencilik iktisadı Bitcoin fiyatı ve sıralı süreç fiyatlarıyla güzelleştikçe ağ hashrate’i üst yanlışsız ilerlemeye devam ediyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/son-kripto-yukselisiyle-birlikte-madencilik-zorlugu-artti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu