Dizi & Film

Son Döneminin Üzerinden Binlerce Yıl Geçen Stranger Things’in Yeni Dönemi Gelmeden Hatırlamanız Gerekenler

Heyecanla beklenen Stranger Things’in 4. dönemi, nihayet yıllar sonra çıkıyor. Bu müddet zarfında kocaman olan sempatik karakterlerimiz, artık liseli! Yeni dönemini izlemeden evvel, Hawkins’te neler olduğunu hatırlamanız için hafızanızı tazelemeye geldik. 

Dikkat: İçeriğimiz, Stranger Things ile ilgili SPOILER  içeriyor.

Kaynak: https://people.com/tv/stranger-things…

Stranger Things’in 4. dönemi nihayet 27 Mayıs’ta Netflix ekranlarında izleyenlerle buluşacak.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 0 dMUrluXD

Geçmiş dönemlerden farklı olarak, 4. dönem, iki kısma ayrılacak. Birinci kısmın akabinde dönem ortasına girecek olan dizi, ikinci kısmıyla 1 Temmuz’da geri dönecek.

5. dönemiyle final yapacak olan Stranger Things’in 4. dönemi, sonun başlangıcı olacak.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 1 846MtiCH

Yeni dönemde, bir dizi yeni karakter bizi bekliyor. Hayranlar 4. dönemde işlerin nasıl geliştiğini görmek için ziyadesiyle istekli olsa da, geçen yıllar 3. dönemdeki olayları unutmamıza neden oldu.

Gelin, birlikte hafızalarımızı tazeleyerek 3. dönemin sonunda kıymetli karakterlere neler olduğunu hatırlayalım!

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 2 bv8PPJv6

Öncelikle, babacan Jim Hopper’ımız hakkında konuşalım.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 3 56uyNQ6Q

Dönem boyunca, Hopper ve Joyce birlikte çalışarak, Rus askerlerinin Tepetaklak Dünya’ya açılan bir portalı yine aktive etmek için Hawkins genelinde terk edilmiş mülkleri satın aldığını öğrenirler. Maceraları sırasında Hopper ve Joyce daha da yakınlaşır ve sonunda bir randevuya çıkmayı planlar. Lakin Joyce, Tepetaklak Dünya’nın kapısını kapattığında bu planlar raydan çıkar ve Hopper yaralanır. 3. dönemin sonunda öldüğü düşünülen Hopper’ın, 4. dönemin son fragmanında yer alması, onun yaşadığını doğruluyor.

Baş karakterimiz Eleven’ın 3. dönemde gayret ettiği zorluklara gelelim.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 4 f6Cdj3vp

Zihin Hırsızı ile ortasında geçen savaşlardan birinde, Eleven ağır biçimde yaralanır. Kendini Zihin Hırsızı’ndan kurtarabilmesine karşın, güçlerini kaybeden El, savunmasız kalır. Hopper tarafından büyütülmeye başlayan El, Zihin Hırsızı’yla son savaşı sırasında Hopper’ı da kaybeder. Yalnız kalan El’i Joyce evlat edinir ve Byers ailesi olarak Hawkins’ten uzaklaşırlar.

Artık, Mike Wheeler’a dönelim.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 5

3. dönemde Mike ve Eleven ilgilerini bir üst boyuta taşır ve bu da Eleven’a karşı muhafazacı bir tutum geliştiren Hopper’ı rahatsız eder. İkili, Mike’ın Eleven’a palavra söylemesi sonucunda bir an için ayrılsalar da, dönem sonunda Mike’ın aşkını itiraf etmesiyle barışırlar. Eleven, Byers ailesiyle birlikte uzaklaşırken, ikisi uzun aralı ilgiye başlar.

Şirin Dustin’imizin de 3. dönemde yaşadıkları çok kolay değildi.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 6 tCqgB9m6

Kampta geçen bir yazın akabinde, Dustin meskene gelir ve kamptaki yeni kız arkadaşı Suzie ile bağlantıda kalabilmek için bir telsiz kanalı inşa eder. Onunla bağlantıya geçmeye çalışırken ezkaza Rus kanalına dahil olur ve Tepetaklak Dünya ile ilgili bâtın bilgileri öğrendiğinde olaylar zinciri başlar. Sezonun sonunda, Dustin, kümenin Starcourt’taki vazifesi sırasında kritik bir bilgiyi tahlil etmede ona yardımcı olan Suzie ile nihayet tekrar irtibata geçer.

3. dönem, Nancy ve Jonathan için nasıl bitti?

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 7 nkkz9AAw

3. dönemde Nancy ve Jonathan, Hawkins Post’ta stajyer olarak çalışır ve burada kuduz fareler ve eksik gübreler hakkında gizemli bir hadiseyi araştırır. Stajdan kovulmalarına karşın, çalıştıkları dava onları Zihin Hırsızı hakkında daha korkutucu bilgiler öğrenmeye yöneltir. Bir hastanede birkaç kişinin ele geçirildiğine şahit olan ikili, Starcourt’ta Zihin Hırsızı’nı yener. Akabinde, Jonathan’ın, ailesiyle birlikte uzaklaşması gerektiği için ikili uzun aralı bağlantıya başlar.

Merceğimizi Steve Harrington’a çevirip, evvelki dönemde onun başından geçenleri inceleyelim.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 8

3. dönemde Steve, Starcourt’taki Scoops Ahoy isimli dondurmacıda bir iş bulur. Eski sınıf arkadaşı Robin Buckley, yeni işinde Steve ile birlikte çalışmaktadır. Vakitle ondan hoşlanmaya başlayan Steve, cüretini toplayıp açıldığında Robin’in eşcinsel olduğunu öğrenir. Starcourt’un altında bir Rus laboratuvarı keşfettikten sonra Steve ve Robin yakalanarak hapsedilir. Dustin ve Erica, ikiliyi kurtarır ve daima birlikte Zihin Hırsızı’na karşı savaşırlar. Dönemin sonunda, Steve ve Robin lokal bir görüntü mağazasında iş bularak yeni maceralara atılır.

Takımdan Lucas’a yoğunlaşalım.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 9

3. dönemde Max ile yakınlaşmasına ek olarak, Lucas’ın açık kelamlı kız kardeşi Erica hakkında birçok şey öğreniyoruz. Erica grubumuzun bir modülü haline geliyor. Lucas ve kardeşi Erica Starcourt’ta birlikte savaşarak Zihin Hırsızı’nı yener.

Will Byers 3. dönemde neler yaşadı?

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 10 N8DQCyca

Etrafındaki herkesin sevgilisi olduğu için kendisini üçüncü tekerlek üzere hisseden Will, arkadaşları ortasında yalnız kalır. Hala Zihin Hırsızı ile zihinsel bir irtibatı olan Will, bu durumu takımın lehine kullanarak yaratığı alt etmede kullanır. Savaşın akabinde, Will, ailesi ile uzağa taşınır.

Son olarak, Max’in 3. dönemde neler yaşadığına bakalım.

son doneminin uzerinden binlerce yil gecen stranger thingsin yeni donemi gelmeden hatirlamaniz gerekenler 11 QILmp8y5

Zihin Hırsızı, Billy’i ele geçirdikten sonra, Max, yaratığı yok etmek ve üvey kardeşini kurtarmaya çalışmak için çok eforlar. Starcourt’taki savaş sırasında Eleven, Billy’yi süreksiz olarak Zihin Hırsızı’nın denetiminden kurtarır ve onu kümesi korumak için kendini feda etmeye yönlendirir. Zihin Hırsızı, Billy’yi öldürürken dehşet içinde olan Max’in elinden bir şey gelmez.

Kaynak: https://onedio.com/haber/son-sezonunun-uzerinden-binlerce-yil-gecen-stranger-things-in-yeni-sezonu-gelmeden-hatirlamaniz-gerekenler-1070962

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu