Sıradaki içerik:

Yeni Galaxy Tab S6 Lite Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

e
sv

Snapdragon 865 Plus İçin Kötü Haber Geldi!

215 okunma

Amiral gemisi modeller amacıyla geliştirilen Snapdragon 865, performansı ile gerektiğince iyi işler çıkarıyor. Qualcomm’un da bu hususta yüzü gülüyor diyebiliriz. Piyasada Kirin, Exynos ve Mediatek prosedürcüler ile rekabet halunda olan Qualcomm, çoğu firma doğrulusunda amiral gemisi modeller amacıyla tercih ediliyor. Geçtiğimiz sene, S855 modelinden sonra birde S855 Plus modeli pazara sürülmüştü. Son gelen haberlere göre, Snapdragon 865 Plus için üzücü bir iddia meydana atıldı.

Qualcomm, üreticilerden gelen istekler doğrultusunda Plus modelini planlıyordu. Yüksek maliyete sahip prosedürcüye, yeterli talep gelmemiş olabilir.

Snapdragon 865 Plus 2020 Senesinde Gelmesi Zor Görünüyor!

Şubat aylarında, S865 Plus modelinin geleceğiyle ilgili söylentiler meydana atılmıştı. Plus modeli, normal modelden daha yüksek saat süratlerine sahip ve oyun merkezli prosedürcüler oluyordu. Son gelen haberlere göre, senenin ikinci %50 sinde tanıtılan amiral gemisi akıllı telefonlara güç sağlamak amacıyla Snapdragon 865 Plus pazara sürülmeyecek.

Çin merkezli elektronik şirketi Meizu’nun Pazarlama Şefi Wan Zhigiang, Çin sosyal medya platformu Weibo’da bu sene Snapdragon 865 Plus modelinin gelmeyeceğini belirtti. Bu sene ortamında tanıtılan tüm amiral gemisi telefonlar, Qualcomm doğrultusunda Snapdragon 865 ile sınırlı olacak. Aşağıda oluşturulan açıklamayı Türkçe’ye çevirdiğimiz zaman, bu sene S865+ prosedürcünin olmayacağı belirtiliyor

Bu sene yeni bir prosedürcü tanıtılmasının önündeki büyük engellerden birisi, corona virüsü de olabilir. Üretimin yavaşlaması sebebiyle, çoğu donanım yapımcısı zor vakitler geçiriyor. Tanıtımlar erteleniyor ve teslimatlar yavaşlıyor. Böyle bir hal ortamında, yüksek maliyete sahip bir Plus prosedürcünin üretilmeyecek olması da normal karşılandı.

Ayrıca maliyet sebebiyle, Google ve LG gibi birtakım markaların Plus prosedürcüleri yaklaşan amiral gemisi cihazlarına dahil etmek istemediği bildiriliyor. Fakat yinede, S865 prosedürcüsi gerektiğince kuvvetli ve hayal kırıklığına uğratmayacak özelliklere sahip.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.