Snapdragon 8 Gen 2’nin Çıkış Tarihi Belirlendi!

1 dk


Qualcomm, geçtiğimiz hafta tanıtımını yaptığı işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1’in ardından Snapdragon 8 Gen 2 için çalışmalarına devam ediyor.Önümüzdeki yıl çıkacak olan cihazlarda Snapdragon 8 Gen 2 modelini göreceğiz.

Snapdragon 8 Gen 2, 2022’nin Mayıs ayında piyasaya sürülecek!

Qualcomm şirketi,Snapdragon 8 Gen 2 adıyla çıkması beklenen işlemci, önümüzdeki senenin Mayıs ayında yapılacak lansman ile piyasaya sürülecek.

Küresel çip sıkıntısı tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Dünyanın en büyük bağımsız yarı iletken üreticisi TSMC’nin üreteceği çip sayısının Qualcomm’in isteyeceği miktarı üstünde olacağı bildiriliyor.

Qualcomm, yeni dönemde çıkaracağı işlemcilerini artık Snapdragon 8 Gen serisi olarak adlandıracak.Qualcomm’un Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Don McGuire, değişikliğin en büyük sebebinin sayıları tüketmiş olmaları olduğunu belirtti.

Qualcomm’un yeni işlemci serisi, Snapdragon 8 Gen 1 olarak adlandırıldı. İşlemci, içerisinde model ismi bilinmeyen bir Adreno GPU barındırıyor. Yeni çıkacak olan işlemci, 1 adet 3GHz Cortex-X2, 3 adet 2.5GHz Cortex-A710 ve 4 adet 1.8GHz Cortex-A510 çekirdeklerine sahip.Snapdragon 8 Gen 1, enerji verimliliğine olumlu katkı saylayan 4nm teknolojisiyle üretildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
7 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir