Telefonlar

Snapdragon 8 Gen 2, Dimensity 9200’ü solladı

Qualcomm mu MediaTek mi? Teknoloji dünyasının en çok sorulan sorularından biri de budur. Yeni bir akıllı telefon alacak kişilerin, ilk baktığı donanımların başında gelen yonga seti konusunda, sektörün en önemli iki ismi konumunda olan bu ikili, yakın zamanda yeni yonga setlerini resmen tanıtmıştı. Tabi hem Qualcomm’un hem de MediaTek’in yeni üyelere kavuşması, yeni bir rekabetin başlamasını da kaçınılmaz kıldı.

Her ne kadar yonga setinin performansını göstermesini sağlayan tek unsur kendisi olmasa da, yine de herhangi bir telefonda aldığı puan, o yonga setinin potansiyelini görmemiz açısından önemli.

Snapdragon 8 Gen 2, Dimensity 9200’ü solladı

İşte Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alan Motorola Edge 40 Pro’ya ait AnTuTu test sonucu, bu açıdan bir hayli önemli. Sızdırılan görüntülere baktığımız zaman, bu telefonun AnTuTu testinden 1.312.901 puan aldığını görüyoruz.

Öte yandan MediaTek Dimensity 9200 yonga setinden güç alan ASUS ROG Phone 6D Ultimate’in de AnTuTu puanının sızdırılması, bu iki telefonu karşılaştırabilmemizi sağladı. Eğer iddialar doğruysa bu telefonun aldığı puan ise 1.266.102 ile sınırlı kaldı. Yani anlayacağınız, şu an ki ilk verilere göre Snapdragon 8 Gen 2’nin rakibi Dimensity 9200 karşısında bariz bir üstünlüğü var. Ancak yine de daha kesin konuşabilmek için, farklı test sonuçlarını da görmemiz gerektiğini hatırlatalım.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/snapdragon-8-gen-2-dimensity-9200u-solladi-637cab39366923288f258a40

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu