Donanım

Snapdragon 7 Gen 2 özellikleri sızdırıldı

Qualcomm, orta-üst segment pazarında yeni akıllı aygıtlar için geliştirdiği Snapdragon 7 işlemcisinin tanıtımı için hazırlıklarını tamamladı. Mart ayında tanıtılacağı belirtilen Snapdragon 7 Gen 2 modelinin özellikleri sızdırıldı.

Snapdragon 7 Gen 2 özellikleri aşikâr oldu

Orta-üst segment pazarı, MediaTek Helio G serisi ile birlikte yeni bir boyut kazandı. Rekabeti bir üst düzeye taşımayı başaran MediaTek, Qualcomm’un pazar hissesini düşürdü.

snapdragon 7 gen 2 ozellikleri sizdirildi 0 S3YavMPZ

Daha fazla kullanıcıya hitap etmek isteyen Qualcomm, geçtiğimiz yıllarda Snapragon 7 ismini verdiği işlemci ailesini duyurdu. Bu yıl 17 Mart’ta tanıtılacağı belirtilen Snapdragon 7 Gen 2 modeli, Redmi Note 12T ve realme GT Neo 5 SE’de karşımıza çıkacak.

TSMC tarafından 4nm teknolojisi ile üretilecek çekirdekler, performans konusunda beklentileri ziyadesiyle karşılayacak. Snapdragon 7 Gen 2 modelinde, 1 adet ARM Cortex- X2 (2.9GHz), 3 adet ARM Cortex-A710 (2.5GHz) ve 4 adet ARM Cortex-A510 (1.8GHz) çekirdeğe sahip olacak.

Qualcomm, yeni işlemcisinde Adreno 725 grafik arabirimine yer verecek. Şirketin Snapdragon 7 Gen 1 Plus modelini de tıpkı tarihte tanıtacağı belirtiliyor.

Ünlü analist Digital Chat Station, MediaTek 8200 modelinin Snapdragon 7 Gen 2’yi geride bırakacağını sav etti. Geçtiğimiz yıl işlemcileri için Samsung ile çalışma yürüten Qualcomm’un bu yıl tüm işlemcilerinde TSMC ile çalışmaya karar verdiğini hatırlatmakta yarar var.

Siz yeni işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/snapdragon-7-gen-2-ozellikleri-sizdirildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu