Snapchat’ten Hikayeler İçin Yeni Bir Özellik!

2 dk


Bildiğimiz gibi, Snapchat‘in ilk olarak 2013′te sunduğu hikayeler özelliği, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan fotoğraf ve videolar yayınlamasını olası kılıyor. Instagram ve Facebook doğrulusunda klonlanan Snapchat’in Hikayeler formatı hala daha detaylı uygulamalar doğrulusunda kopyalanmaya devam ediyor. Snapchat de özelliğinin orijinalliğini koruyarak değişik bir girişim amacıyla kolları sıvadı. Snapchat kullanıcıları artık, en son güncelleme yardımıyla hikayelerini Snapchat dışında da paylaşabilecek.

Kullanıcılar diğer uygulamalarda da Snap’lerini paylaşabilir

Bugün tanıtılan App Stories özelliği, Snapchat’in üçüncü doğrultu geliştiricilere bir nevi daveti. Böylece üçüncü doğrultu program geliştiricileri App Stories’i ve Snapchat’in sahip olunan teknolojisini kullanarak Stories özelliklerini uygulamalarına basitçe getirebilecek. Ve kullanıcılar Snap’lerinin diğer bir uygulamada yer almasına izin verebilecekler.

App Stories, başka uygulamaların Snapchat entegrasyonlarını sağlayabilmesi amacıyla bir tür kod olan Snap Kit’in bir parçası. Bu özellik sayesinde, program geliştiricilerinin, kendi Hikaye özelliklerini sıfırdan oluşturmasına lüzum kalmayacak. Kullanıcılar, Snapchat amacıyladeki paylaşım ekranından, entegrasyonu sağlamış uygulamalara hikayelerini gönderebilirler.

Yeni bilhassa bir hikayeyi daha çok şahıs görebilecek

App Stories, kullanıcıların Snapchat fotoğraflarını ve videolarını başka uygulamalara aktarmalarına imkan tanıyacak ve kuramsal olarak sosyal uygulamadan içerik görebilecek şahıs miktarını artırmış olacak. Yeni özellik, Snapchat’in daha çok şahsa tanıtılmasına yardımcı olabilir. Bunun yanısıra şirketin reklam gelir akışını artırarak kullanıcı büyümesini sürdürmelerine yardımcı olabilir.

Bunun yanı sıra şirket, demografik bulguların ve dost listelerinin, üçüncü doğrultu uygulamalarıyla paylaşılmadığını söylüyor. Dört uygulama; Triller, Squad, Hly ve Octi, Snapchat entegrasyonunu meydana getirmek amacıyla App Stories özelliğini kullandı. Snapchat kullanıcıları, en çok tercih edilen uygulamalarının, Snapchat Stories entegrasyonuna adapte olup olmadığını görmek amacıyla bir vakit beklemek mecburiyetinde kalacaklar. 2019’un dördüncü çeyreğinde Snapchat, Snap Kit’i kullanarak 150 yeni iş ortağı ile anlaştı.

Abone Olun

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
6 Paylaşım, 51 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir