Sıradaki içerik:

Google Stadia Çok Yakında iOS’a Gelecek!

e
sv

Snapchat, TikTok ve Reels Videoları Pazarına mı Oynuyor?

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya uygulamaları arasında eski popülerliğini kaybeden Snapchat, yeniden kullanıcıları kendine çekmenin peşinde. Snapchat, kısa ve yaratıcı müzik parçaları oluşturan Voisey adlı uygulamayı satın almış görünüyor. Peki ama bu yatırım ile firma TikTok ve Instagram Reels benzeri bir özellik mi kazanacak?

Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir!


İngiliz girişimciler doğrulusunda yaşama geçirilen Voisey, müzik parçalarının üstüne kendi sesinizle yaratıcı miksajlar yapmanızı sağlıyor. Snapchat ise bu program ile beraber TikTok pazarına yönelik özellikler ile karşımıza çıkabilir.

Voisey uygulaması, ilk meydana çıktığı dönemlerde “müzik yaratmak amacıyla TikTok” şeklinde meydana çıkmıştı. Kısa sürede İngiltere üstünde popülerliğe kavuşan uygulama, birtakım yaratıcı müzisyenlerin de kendini göstermesini sağladı.

Snapchat ise bugün bundan sonra her platformda yer alan hikayeler, kaybolan mesajlar ve Instagram ile özdeşleşen özel filtrelerle sosyal medyada bir çok ilkle karşımıza çıktı. Tahminler bu satın alma ardından Snapchat’in TikTok ve Reels videoları aynısı kısa müzikli video çekme özelliğine kavuşacağı yönünde.

Ancak Voisey programında yer alan müzik miksajı özelliği, kısa videolarla bir araya getirilebilir. Böylece platformun TikTok ve Instagram Reels videoları karşısında değişik bir seçenek sunabileceği düşünülüyor.

Snapchat’in bu program amacıyla şimdilik ne kadar ödeme yaptığı meydana çıkmış olmasa da, geride bıraktığımız hafta da bir müzik programı olan İsrail girişimi Voca.ai amacıyla 70 milyon dolar ödeme yaptığını hatırlatmakta yarar var.

Snapchat, Instagram‘ın hikayeler özelliğinin döneme girmesi sonrası, Türkiye’de dahil olmak üzere çoğu ülkede büyük bir kullanıcı kitlesi kaybetti. Şirketin o dönemde çıkardığı Spectacles isimli, video çeken ve Snap atabilen gözlük bilhassa ikinci versiyonu ile tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Halen ABD’de büyük bir kullanıcı kitlesi tespit edilen program, tekrardan tanınmış olmak amacıyla kesenin ağzını açmışa benziyor. Sizce Snapchat bu yeni yatırımlarla tekrardan yaşama dönebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.