Sosyal Medya

Snapchat Spotlight ile Fenomen Olmak Mümkün Olabilir

Mesajlaşma uygulaması Snapchat, Instagram ve TikTok ile rekabetinde bir adım öne geçmek için kullanıcılarına her gün 1 milyon dolar ödeyeceğini açıkladı. Snapchat Spotlight isimli özellikle viral videolar ve en çok izlenen içerikler pastadan pay alacak.

Snapchat Spotlight ile fenomen olmak olası duruma gelebilir


Snapchat’in bu yeni özelliği, bir kullanıcının neyle ilgilendiğine bağlı olarak izleyebileceği en ilgi çekici içerikleri sıralayacak bir algoritmayı barındıracak. Firma bu özelliğin faydalarından yararlanacak bireylerin yalnızca fenomenler olmayacağını ifade etti. Hem de günlük 1 milyon dolarlık ödemenin sene sonuna kadar devam edeceği ve potansiyel olarak başarıya ulaşırsa istikbal sene de devam edebileceği belirtildi.

snapchat spotlight gunluk 1 milyon dolar dagitacak teknobizdeyiz
Snapchat Spotlight ile Fenomen Olmak Mümkün Olabilir 3

Yollanan videoların söz hususu kazançlara ideal olması ise belli bir plana bağlı. Oldukça komplike olan bu plan, videonun kaç şahıs doğrulusunda gözlemlendiği gibi birtakım teknik detayları içeriyor. Kullanıcıların ödeme alabilmesi amacıyla 16 yaşında ya da daha büyük olması gerekiyor. Bunun yanısıra telif hakkı, sponsorluk, uyuşturucu ve alkolle alakalı bir dizi kurala da uyulması gerekiyor. Firma algoritmayı kandırmaya çalışmanın basit olmayacağı ve her bireyin denetleneceğini ifade etti. Hem de söz hususu 1 milyon doların nasıl bölüşüleceği ile alakalı bir bilgi açıklamadı.

Instagram ve şimdilerde de Twitter doğrulusunda sarfedilen öykü özelliğini bundan aşağı yukarı 10 sene evvelce kullanan firma, pandemi döneminde de günlük kullanıcı miktarını aşağı yukarı 250 milyona çıkardığını duyurmuştu. Snapchat’in yeni özelliğini sunduğu videoyu buradan izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu