Sosyal Medya

Snapchat, Facebook ve Twitter’ı Geride Bıraktı

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Snapchat, bugün 2022 yılının birinci çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Öyküler ve efektlerin birinci sefer beşerlerle buluştuğu platform bilhassa gençler tarafından çokça kullanılırken, yayınlanan datalar Snapchat’in büyüdüğünü gösteriyor. Hakikaten şirketin yayınladığı datalar, Snapchat’in Twitter ve Facebook’tan daha süratli büyüdüğü tarafında.

Snapchat’in ana şirketi Snap, geçtiğimiz günlerde kullanıcı kaybı yaşadığını duyuran Facebook’un tersine olumlu bir grafik çizdi. Snapchat cephesi ise, yayınlanan raporlara nazaran günlük kullanıcı sayısını süratle arttırıyor. O denli ki platform yalnızca Facebook’tan değil, Twitter’dan da daha süratli büyümeye başladı.

Snapchat, faal kullanıcı sayısında iki devden daha süratli büyüyor

snapchat facebook ve twitteri geride birakti 0

Snapchat’in üst kuruluşu Snap tarafından yayınlanan datalara nazaran etkin kullanıcı sayısını yüzde 18 arttıran Snapchat, totalde günlük 332 milyon faal kullanıcıya ulaştı. Ayrıyeten mali bakımdan da müspet bir ivme yakalyan platform, gelirlerini yüzde 38 oranında arttırdı. Bu da 1,06 milyar dolara tekabül etti.

Twitter cephesindeki büyümeye bakıldığında, şirketin gelir elde edebildiği günlük faal kullanıcı sayısı yüzde 13 artışla 217 milyona ulaştı. Bu da yeniden yüzde 18’lik bir artış yaşayan Snapchat’in gerisinde kalmasını sağladı.

Dünyanın en büyük toplumsal ağı Facebook ise uzun bir müddet sonunda birinci kere düşüş yaşadı. Aylık faal kullanıcı sayısı 4,9 milyar düzeyinde sabit kalırken (önceki devir ile aynı), günlük faal kullanıcı sayısı 1,93 milyardan 1,929 milyar şahsa düştü. Her yıl ne kıymetine olursa olsun büyümeyi misyon edinen Facebook için epeyce değerli olan bu gelişmenin, platforma yeni özellikler eklenmesi ile sonuçlanabileceği düşünülüyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/snapchat-facebook-ve-twitter-i-geride-birakti-h122999.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu