Kripto Para

Slope Wallet, Çalınan Fonları İadesi Durumunda %10’luk Kısmını Ödül Olarak Verecek

Solana tabanlı cüzdan platformu Slope Wallet, çalınan fonların iade edilmesi durumunda %10’luk kısmını ödül olarak vereceğini duyurdu.

Slope grubu, Twitter üzerinden bir Solana adresi yayınlayarak saldırganlara davet yaptı.

“Fonları geri aldıktan sonra, mevzuyu araştırmak yahut rastgele bir yasal süreç yapmak için ek efor göstermeyeceğiz”

Slope grubu, saldırgana parayı iade etmesi için 48 saatlik mühlet verdi. Slope, çalınan fonları geri almak için blockchain firması TRM Labs ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştıklarını da vurguladı.

Saldırgan, geçtiğimiz Salı günü Slope’un merkez sunucusuna saldırarak düz metin olarak saklanan kullanıcı anahtar sözlerine erişti ve bunları kripto paraları çalmak için kullandı. Yaşanan bu istismar, binlerce Slope kullanıcısının etkilenmesine neden oldu.

Slope Wallet saldırısı, Nomad Bridge’e yapılan hücumun çabucak gerisinden geldi. Nomad taarruzunda 190 milyon dolarlık fon çalındı. Nomad, çalınan fonların 22.4 milyon dolarlık kısmını geri almayı başardı.

Kripto dalındaki hack taarruzları sürüyor. Kısa bir mühlet evvel deBridge kurucusu da Kuzey Koreli hack kümesi Lazarous Group’un düzmece bir e-mail ile taarruz düzenlediğini açıkladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/slope-wallet-calinan-fonlari-iadesi-durumunda-yuzde-onluk-miktarini-odul-olarak-verecek/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu