Kripto Para

Slope, 4 Milyon Dolarlık Hücuma Ait Bir İspat Olmadığını İleri Sürdü

Solana tabanlı kripto cüzdanı Slope, var olan güvenlik açığı ile 4 milyon dolarlık hack ortasında bir temas olmadığını tez etti.

Slope cüzdanının geliştiricileri, cüzdanda bir güvenlik açığı olduğunu kabul etse de, yaşanan 4 milyon dolarlık atakla kendilerini ilişkilendirecek bir ispat olmadığını ileri sürdü.

Slope, Suçlamaları Reddediyor

Solana Labs araştırmacıları, yaşanan hack saldırısına sebep olarak Slope cüzdanındaki güvenlik açığını göstermişti. Gelen bilgilere nazaran bilgisayar korsanları, kullanıcıların özel anahtarlarına erişerek birçok cüzdanı boşaltmıştı.

Solana, mevzuyla alakalı bir açıklama yayınladı. Bu açıklama OtterSec ve SlowMist ile iş birliği içerisinde yapıldı.

Slope’a nazaran cüzdanda olan güvenlik açığıyla hack saldırısını bağlayan kesin bir delil kelam konusu değil. Slope taarruz sebebiyle sırf 1444 cüzdanın boşaltıldığını tabir etti.

slope 4 milyon dolarlik hucuma ait bir ispat olmadigini ileri surdu 0 JmAO2zPE

Saldırı ile ilgili bir rapor hazırlayan Dune Analytics, etkilenen 9.232 cüzdan olduğunu argüman etti.

Slope’a nazaran güvenlik açığının şifreli bir sunucunun arkasında yer alıyor. Bu sunucuya da erişilmesi için üç faktörlü bir kimlik doğrulama yapılması kaide. Cüzdan geliştiricileri bu türlü bir açığın olmadığını lisana getirdi.

Solana geliştiricileri ise Slopu’un mimarisinde bir badire olduğunu ve insanların özel anahtarlarının çalındığını vurguladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/slope-4-milyon-dolarlik-saldiriya-iliskin-bir-kanit-olmadigini-ileri-surdu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu