Oyun

Sizde O Kumaş Var mı Dersiniz? Bir Esporcunun Sahip Olması Gereken 7 Özellik

Espor kesimi her geçen yıl büyüyor, bununla birlikte birçok oyunsever genç de profesyonel esporculuk fikrine ilgi duyuyor. Nihayetinde sevdiği oyunu oynayarak para kazanma, şöhrete ulaşma fikri çok cazip. Ama bildiğimiz üzere esporcuların da muhakkak yeteneklere sahip olması lazım. Bu hünerlerin kimilerinden listemizde bahsettik. Bakalım sizde var mı?

1. El-göz uyumu

sizde o kumas var mi dersiniz bir esporcunun sahip olmasi gereken 7 ozellik 0 vu87l9yR

Espor marifeti denince akla gelen birinci şey el-göz uyumu olur herhalde. Motor-bilişsel yetenekleriniz yeteri kadar gelişmiş değilse dijital oyunlarda yeteince süratli refleks göstermeniz, oyunla bir olmanız oldukça zorlaşır. Bu yüzden düzgün bir esporcunun el-göz uyumunun sağlam olması gerekir.

2. İrtibat

sizde o kumas var mi dersiniz bir esporcunun sahip olmasi gereken 7 ozellik 1 S39vhUkl

Her alanda gereksinim duyduğumuz irtibat mahareti, bilhassa de ekipli rekabetçi oyunlarda çok kritik bir öge olarak karşımıza çıkıyor. Sonuçta ekibinizle rahat bir halde irtibat kuramazsanız uyumu sağlayamaz ve bir adım geriye düşersiniz. İrtibat başlığı altında sabır, gerekiyorsa yabancı lisan, sportmenlik üzere birçok farklı ögesi toplamamız mümkün.

3. Multitasking

sizde o kumas var mi dersiniz bir esporcunun sahip olmasi gereken 7 ozellik 2 LvOKRWaw

Dijital oyunlardaki muvaffakiyet yalnızca ekranda görünen, faal olarak yönettiğimiz süreçle gerçekleşmiyor. Oyunu oynarken tıpkı vakitte harita yahut mermi sayısı üzere birçok farklı değişkeni her an denetim etmemiz gerekiyor. Münasebetiyle multitasking, yani tıpkı anda çok iş yapabilme yetisi esporcular için epey değerli.

4. Stratejik zeka

sizde o kumas var mi dersiniz bir esporcunun sahip olmasi gereken 7 ozellik 3 7jtsIhhq

Multitasking yaparak oyunu takip ediyoruz, her şeyden haberimiz oluyor, ancak bunları âlâ bir halde kullanabilmek de gerekiyor. Münasebetiyle oynadığınız oyunun stratejilerine güzel hâkim olmanız, gerekirse içinde bulunduğunuz senaryolara uygun taktikler de geliştirmeniz gerekiyor. Çünkü uygun oyuncularla en yeterli oyuncuları ayıran şey çoklukla marifet yahut refleks değil, zeka ve strateji oluyor.

5. Oyun bilgisi

6. Odaklanma

sizde o kumas var mi dersiniz bir esporcunun sahip olmasi gereken 7 ozellik 4 eOGOmqZK

Rekabetçi dijital oyunlarda odağımızı kaybettiğimiz bir saniye bile oyuna mâl olabilecek anları kaçırmamıza sebep olabiliyor. Münasebetiyle esporcuların en azından oyun esnasında dikkat sorunlarına sahip olmamaları, pürdikkat bir halde oyunu oynayıp takip edebilmeleri lazım.

7. Kararlılık

sizde o kumas var mi dersiniz bir esporcunun sahip olmasi gereken 7 ozellik 5 MXW8C3pO

Esporcular için kararlılık çok kıymetli, zira en sevdiğiniz oyunu oynamak size profesyonel seviyede bu kadar eğlenceli gelmeyecek. Olağanda gerilim atmak için oynadığınız oyunlar çok zevkli olabilir, evet, ancak profesyonel bir biçimde bu oyunu oynamak istiyorsanız saatlerce sıkıcı antrenmanlar yapmanız, ders çalışır üzere strateji çalışmanız gerekecek. Esporcu olmaya çalışmadan evvel bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Kaynak: https://onedio.com/haber/sizde-o-kumas-var-mi-dersiniz-bir-esporcunun-sahip-olmasi-gereken-7-ozellik-1067728

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu