Sosyal Medya

Siyasilerden mektup: Elon Musk’ı tartışmaya davet ediyorlar!

Ünlü iş insanı Elon Musk, toplumsal medya devi Twitter ‘ı 44 milyar dolara satın alma teşebbüsünde bulundu. Satın alma süreçleri şimdi devam ederken Elon Musk, platformdaki birçok değişikliğin sinyalini şimdiden verdi.

Ünlü CEO, Twitter’a kent meydanı benzetmesi yapıyordu bu yüzden platformun daha özgür ve demokratik bir alan olmasını istiyor. Ama İngiltere’den birtakım politikler bu durumun ileride Twitter için sorun yaratacağından Elon Musk ‘a davet için bir mektup yazdı. Pekala, İngiltere milletvekilleri Elon Musk’a neler söyledi? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Politikler, kimlik doğrulama sistemini duymak istiyor!

İngiltere milletvekillerinin Twitter için Elon Musk ‘a yazdığı mektup içinde fazla özgürlüğün hak ihlali getireceğinden kaygı ettikleri için kimlik doğrulama sisteminin olması gerektiğini yazdılar. Milletvekilleri, Twitter ‘da konuşma özgürlüğü ve sansür ortasındaki istikrarla birlikte Elon Musk ‘ın bu husus hakkında ne yapacağını tartışmak istiyor.

siyasilerden mektup elon muski tartismaya davet ediyorlar 0 rwa2y5aV

Elon Musk daha evvel doğrulanmış ve yüksek profilli hesapların tweetlerinin gömülmesi durumunda fiyat alınabileceğinden bahsetmişti. Ayrıyeten ek olarak Twitter Blue kısmında ödeme yapan bireyler için de yenilikler geleceğinin sinyalini vermişti.

Elon Musk, iş muvaffakiyetlerinin yanında ayrıyeten ek olarak özgürlüğe kıymet vermesiyle de tanınıyor. Ünlü iş insanı daha evvel kendini özgür konuşma mutlakiyetçisi olarak ilan etmişti.

siyasilerden mektup elon muski tartismaya davet ediyorlar 1 rd4nqnOO

Milletvekillerinin mektubu, Elon Musk ile bu mevzuyu yalnızca tartışmak istiyorlar. Yani mektup, sırf küçük bir davet niteliği taşıyor bu yüzden iş beşerinin katılma zaruriliği üzere bir durum ortada yok. İş beşerinin aldıktan sonra Twitter’ın özgürlük konusunda nasıl bir yere varacağı şimdiden epey merak ediliyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın satın almasından sonra Twitter özgürlük bakımından hangi noktada olacak? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/elon-musk-twitter-siyasiler-mektup

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu