Gündem

Siyah Duman İmgeleri Reaksiyon Çeken Santralden ‘Sabotaj’ Açıklaması

Afşin Elbistan Termik Santrali’ndeki bir bacadan siyah dumanların çıktığını gösteren imajlar toplumsal medyada reaksiyon çekti. İşletme, o imajlar için ‘sabotaj’ açıklaması yaptı.

????

Daha evvel hususa ait çok sayıda açıklama yapan Öztunç, santralin filtresiz çalışarak zehir saçtığını ve bölge halkının sıhhatini olumsuz etkilediğini lisana getiriyordu.

“Art niyetli şahısların sabotajı”

siyah duman imgeleri reaksiyon ceken santralden sabotaj aciklamasi 0 FOTHvMQO

Çelikler Holding, “Afşin-Elbistan A Termik Santrali’nde sabotaj ihtimali sonucunda bacadan 3 dakikalık kısa bir müddette siyah duman çıktığını ve bu teşebbüsün kısa müddette farkına varılarak müdahale edildiğini” duyurdu.

Yapılan açıklamada olay hakkında birtakım basın yayın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı öne sürüldü.

Açıklamada özetle şunlar kaydedildi:

Afşin-Elbistan A Termik Santralimizde birtakım arka niyetli kişi yahut bireyler tarafından yapıldığı düşünülen sabotaj ihtimali sonucunda bacadan 3 dakikalık kısa bir müddette siyah duman çıkmasına sebebiyet verilmiştir. Etraf yatırımlarımızı sabote etmek ve gündeme gelmek emeliyle yapıldığı düşünülen bu teşebbüsün kısa müddette farkına varılmış ve müdahale edilmiştir. Şirketimiz yapılan bu olayın ardından araştırılması için yetkili mercilere müracaatta bulunmuştur. Olayın araştırılması için savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır. Olayın çabucak ardından temelsiz haberler paylaşılmaya başlanmıştır. Bu haberlerden faydalanmak isteyen arka niyetli kişi ve kümeler kısa müddette örgütlenmiş olsalar da basın yayın organlarında yapılan haberler ve paylaşımlar maksadına ulaşmamıştır. Gayeleri yaptığımız baca gazı arıtma ve filtreleme sistemleri ile etraf yatırımlarımızı görmezden gelmek, santralin çalışmasını engellemektir.

Kaynak: https://onedio.com/haber/siyah-duman-goruntuleri-tepki-ceken-santralden-sabotaj-aciklamasi-1066082

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu