Gündem

Sinan Ateş Cinayeti: MHP’li Yönetici Ufuk Köktürk Neden Gözaltında?

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş, uğradığı silahlı saldırı sonrasında hayatını kaybetmişti. İnfaz sonrasında gözaltına alınanlar arasında MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk de bulunuyor. Gazeteci Yavuz Selim Demirağ, Köktürk’ün gözaltına alınması hakkında detayları açıkladı.

‘Karısının hesabından 97 bin lira gönderilmiş’

sinan ates cinayeti mhpli yonetici ufuk kokturk neden gozaltinda 0 BVEvLDBb

Gazeteci Yavuz Oğhan’ın YouTube’daki ‘Bi de bunu izle‘ programına katılan Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, Ufuk Köktürk hakkında şu ifadeleri kullandı;

“Ufuk Köktürk’ün eşinin hesabından zanlılara 97 bin TL’lik bir havale var. Polis soruşturmayı yürütürken zanlıların hareketlerini, görüşmelerini inceliyor. Hesapta soyadı ‘Köktürk’ olan bir kadın var. Soruyorlar. ‘Eşim bana talimat verdi ben de gönderdim’ diyor. Bunun üzerine Ufuk Köktürk şu anda gözaltında.”

Bir milletvekili gözaltında iddiası

sinan ates cinayeti mhpli yonetici ufuk kokturk neden gozaltinda 1 iFAGZKyl

“Tetikçilerden, zanlılardan bir tanesini Citroen marka arabasıyla Gölbaşı’na bırakıyor. Sonra adı geçen milletvekilinin evine gidiyor. Tabii polisler de kameralardan takip ediyorlar o aracı ve o eve gidiyorlar. Milletvekili ‘benim dokunulmazlığım var’ diyor. Ama söylüyorlar ve alıyorlar. Fakat hemen yukarıdan bir talimat geliyor ve savcının talimatıyla da serbest bırakılıyor. Bunu Ankara’da bilmeyen yok. Ankara Adliyesi bununla çalkalanıyor… Bu işin basit bir vaka gibi kapatılması için de Ankara polisine bir baskı var. Siyasi boyutuna girerse bir çok kişi yanacak çünkü…”

Kaynak: https://onedio.com/haber/sinan-ates-cinayeti-mhp-li-yonetici-ufuk-kokturk-neden-gozaltinda-1118509

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu