Kripto Para

Silvergate, SEN Hizmetini Sonlandırıyor

Kripto bankası Silvergate, risklere dayalı bir karar sonucunda, Silvergate Exchange Network’ü (SEN) askıya almaya karar verdi.

Mali durumları nedeniyle diken üstünde olan Silvergate, mali raporlarını erteletme isteğiyle olayların fitilini ateşlemişti. Coinbase, Silvergate ile çalışmayı sonlandırarak durumların ciddiyetini ortaya çıkardı.

Zorlu bir devirden geçen kripto bankası Silvergate, borsaların tek tek kullanmayı bıraktığı Silvergate Exchange Network‘ü kapatmaya karar verdi. Silvergate’in bu SEN atılımı, kripto para piyasasını da etkilemeye devam ediyor.

Silvergate, Silvergate Exchange Network ile Vedalaştı

Son günlerde kripto gündeminin bir numaralı ismi olan Silvergate, yaşadığı meseleler ve yarattığı dehşet ortamıyla ön plana çıkıyor.

Mali raporlarını açıklamaktan kaçınan Silvergate’in, Moody’s tarafından kredi notu düşürülmüştü. Moody’s, kripto bankasına yönelik, “yetersiz sermaye” ve “yönetişim eksikleri” tabiriyle yeni kredi notlarını paylaştı.

Coinbase ve beraberindeki öteki borsaların, Silvergate’in içerisinde bulunduğu mali durumdan endişelendiği ve bu nedenle SEN kullanımından vazgeçtikleri biliniyor.

Bu haberlerin akabinde pay bedel kaybı yaşayan ve kripto sanayisinde soyutlanan Silvergate, Silvergate Exchange Network (SEN) hizmetini durdurma kararı aldı. Ayrıyeten, SEN kapatılacak olsa da mevduatla ilgili öbür hizmetler faal devam edecek.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/silvergate-sen-hizmetini-sonlandiriyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu