Gündem

Silahla Vurulan Köpeğe Yardım Edeceğini Söyleyen AKP’li Belediye Köpeği Çöplüğe Atmış…

Van’da silahla vurulan köpeğin kurtarılması için hayvanseverler AKP’li Bahçesaray Belediyesi’nden yardım istedi. Belediyenin yaralı köpeği çöplüğe attığı ortaya çıktı.

silahla vurulan kopege yardim edecegini soyleyen akpli belediye kopegi copluge atmis 0 QRTT9qg1

Duvar’dan Salih Sertkal’ın haberine nazaran, Van’ın Bahçesaray ilçesinde 21 Nisan günü, silahla vurulan bir sokak köpeğini görenler, Van Hayvan Sesi İnisiyatifi üyelerine haber verdi. İnisiyatif üyeleri, Bahçesaray Belediyesi ve kaymakamlık başta olmak üzere resmi kurumlara ulaşarak yaralı köpeğin tedavi edilmesi gerektiğini bildirdi. Durumu takip eden hayvanseverler, köpeğin ilçe çöplüğüne bırakıldığını ortaya çıkardı.

‘Açık bir hayvan hakkı ihlali…’

silahla vurulan kopege yardim edecegini soyleyen akpli belediye kopegi copluge atmis 1 rFCr4amC

Fotoğraf: Arşiv

Hususla ilgili Van Hayvan Sesi İnisiyatifi üyesi Sabriye Yazıcı, Bahçesaray Belediyesi’nin açık bir hayvan hakkı ihlali işlediğini belirterek olaya reaksiyon gösterdi. Bahçesaray’da yaralı köpeği gören hayvanseverlerin kendilerine ulaştıklarını belirten Yazıcı, çabucak Bahçesaray Belediye Lider Yardımcısı Ramazan Takmaz ile irtibata geçerek durumu ona aktardıklarını söyledi. Lider yardımcısının da kendilerine durumla ilgileneceğini ilettiğini lakin bir hak ihlaline imza attığını tabir etti.  

Yazıcı yaşananları şöyle aktardı: “Belediye, bize hayvana birinci müdahaleyi yapmak ya da tedavi etmek hedefiyle Van’daki hayvan barınağına getirecek imkanlarının olmadığını söyledi. Biz de Lider Yardımcısı Ramazan Takmaz’a, inisiyatif üyeleri gelene kadar köpeğin inançlı bir yere alınmasını istedik. Takmaz da konutunun gerisinde inançlı bir yer olduğunu ve köpeği oraya aldıracağını iletti. Köpeği Van’a getirebilmek için Van Büyükşehir Belediyesi’nden araç ve ekipman talep ettik ancak onlar da bize olumlu dönüş yapmadı.”

‘Köpeği kepçeyle çöplüğe götürdüler.’

silahla vurulan kopege yardim edecegini soyleyen akpli belediye kopegi copluge atmis 2 vCFDNMnh

İnisiyatif üyeleri, ticari taksiyle Van’a 155 kilometre uzaklıkta olan yere gitmek için yola koyuldu. Yazıcı kendileri yoldayken belediyenin kepçeyle gelip köpeği aldığını ve çöplüğe bıraktığını anlattı. Hayvanseverlerin kepçeyi takip ettiğini ve sonrasında köpeğin çöplüğe bırakıldığını gördüklerini aktaran Yazıcı, “Kepçe sürücüsüne, niçin bu türlü bir şey yaptığını sormuşlar. O da belediye yetkililerinin hayvanı gömmesini istediğini ama ramazan ayında bir canlıyı diri canlı gömmeye gönlü el vermediği için köpeği bıraktığını söylemiş” diye konuştu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/silahla-vurulan-kopege-yardim-edecegini-soyleyen-akp-li-belediye-kopegi-copluge-atmis-1065181

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu