Kripto Para

SHIB, DOGE ve BTC Avrupa’nın Değerli Bir Havayolu Tarafından Kabul Ediliyor

Universal Air Travel Plan (UATP) tarafından 16 Haziran’da yayınlanan resmi basın açıklamasına nazaran, Bitcoin, SHIB ve DOGE üzere kripto paralar da dahil olmak üzere uçak bileti satın almak için kripto para ünitelerini kabul edilebilir hale getirme gayesiyle BitPay ve Vueling iştirak kurdu.

Kripto ödeme uygulaması, giderek daha fazla şirketin kripto kullanarak mal ve hizmetleri için ödeme alma imkanlarını genişletmesiyle son ayların trendini sürdürüyor. Büyük memleketler arası havayolu holding şirketi International Airlines Group’un bir yan kuruluşu ve İspanya’nın en büyük ikinci havayolu şirketi olan Vueling, yılda 30 milyondan fazla yolcu taşıyor ve dünya çapında 122 destinasyonda faaliyet gösteriyor. Bu sayılarla şirket, dijital para ünitesi alıcılarının saflarına sağlam bir katkı olarak kabul edilebilir.

Anlaşmanın bir öbür değerli iştirakçisi, teknolojisi havacılık sanayisinde yaygın olarak kullanılan UATP şirketi oldu. Bilet fiyatları fiat olarak gösterilecek olsa da, müşteriler çok çeşitli kripto cüzdanlarını kullanarak push süreçleri yoluyla ödeme yapabilecekler. Ödeme yapılabilecek kripto para üniteleri ortasında SHIB, DOGE, BTC ve öteki tanınan paralar yer alıyor.

Burada kıymetli olan bir öteki olay ise BitPay’in yavaş yavaş şirketler ortasında kripto benimseme eğiliminin ana itici gücü haline gelmesidir.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/shib-doge-ve-btc-avrupanin-onemli-bir-havayolu-tarafindan-kabul-ediliyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu