Gündem

Selvi’den İmamoğlu’na ‘Davet’ Karşılığı: ‘Adaylık Uğraşına Gereç Olmaya Niyetim Yok’

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Nagehan Alçı nedeniyle gelen reaksiyonlara verdiği karşılıkta hükümete yakın Abdulkadir Selvi’yi de bir yurt içi seyahatine davet edeceğini söylemişti. Selvi, İmamoğlu’nun bu açıklamasına bugün karşılık verdi.

selviden imamogluna davet karsiligi adaylik ugrasina gerec olmaya niyetim yok 0 HTGq4GHO

Bayramlaşmak için çıktığı Doğu Karadeniz seyahatine Ertuğrul Özkök ve Nagehan Alçı üzere isimleri de davet ettiği için eleştirilen İmamoğlu, ‘Bugün Nagehan Hanım gelmiştir. Yarın öteki bir isimi davet edeceğim. Yurt içinde yapacağım bir seyahate örneğin Abdülkadir Selvi’yi davet etmek istiyorum. Çünkü beni, iki yıldır bir misyonlu üzere Genel Liderimle hengame ettirme uğraşında bir insan. Gelsin bakalım ben o denli biri miyim? Nasıl biriyim? Tanısın, anlasın.’ demişti.

“Adaylık uğraşına gereç olmaya niyetim yok”

selviden imamogluna davet karsiligi adaylik ugrasina gerec olmaya niyetim yok 1 U4caULDG

İmamoğlu’nun bu sözlerine Hürriyet’teki köşesinden karşılık veren Selvi, İstanbul adaylığı ve seçim sonrası İmamoğlu’yla birçok kere irtibata geçtiğini hatırlatarak şunları yazdı: 

‘İmamoğlu beni seyahatine davet edemez mi? Eder. Olağanda ben sarfiyat miyim? Giderim. Lakin İmamoğlu’nun içine girdiği tartışmalı durumdan kurtulmak için benim adımı kullanması hiç şık olmadı. Olağanda giderim. Fakat bu türlü yaptığı için gitmem. Şimdiye kadar Özal’ı, Demirel’i, Erbakan’ı, Türkeş’i, Çiller’i, Yılmaz’ı, Ecevit’i, Gül’ü, Erdoğan’ı takip ettim. Kılıçdaroğlu’nun seyahatlerine katıldım. Lakin bu olayda bir siyasi çekişmenin öznesi olmak istemedim. İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı çabasına gereç olmaya niyetim yok. O nedenle İmamoğlu davet ederse kabul etmeyeceğim.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/selvi-den-imamoglu-na-davet-yaniti-adaylik-mucadelesine-malzeme-olmaya-niyetim-yok-1066342

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu