Kripto Para

SBF’nin Kuşkulu Alameda Süreçleri İnceleme Altında

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile bağlı kuşkulu kripto süreçleri inceleme altına alındı.

SBF, geçen hafta 250 milyon dolar kefaletle hür bırakılmıştı. Kefalet şartları uyarınca, yasal masraflar yahut fiyatlar için ödeme yapmak dışında, hükümet yahut mahkeme tarafından onaylanmadan 1.000 dolardan fazla finansal süreç yapamaz. Şu anda bu kaideleri ihlal edip etmediği muhakkak değil. ABD yetkililerin mevzuyu araştırdığı bildirildi.

SBF İrtibatlı Kuşkulu Süreçler İnceleniyor

Geçtiğimiz günlerde FTX’in eski CEO’sunun kefaletle özgür bırakıldıktan sonra 700 bin dolara yakın kripto parayı nakde çevirdiği bildirildi. Bloomberg’te yer alan habere nazaran ABD’li savcılar, Sam Bankman-Fried ve Alameda ilişkili kısa müddet evvel yapılan kuşkulu kripto süreçlerini inceliyor.

Zincir üstü datalara nazaran Alameda Research ile SBF bağlı Ethereum cüzdan adresleri, Bitcoin ile swap’lenmeden evvel Çarşamba günü ETH ve USDT satın alımı gerçekleştirdi. Etherscan’de yer alan süreç datalarına nazaran, Alameda kontaklı cüzdanların Lido, DOT ve UNI üzere kripto paraları ETH ve USDT karşılığında sattığı görülüyor.

FTX’in eski CEO’su SBF, süreçlerin gündeme gelmesinin akabinde attığı bir tweette Alameda Research’ten taşınan fonlarla ilgisi olmadığını söyledi.

New York Güney Bölgesi savcıları, kelam konusu varlıklarla kimin ne yaptığını öğrenmeye çalışıyor. Örneğin, SBF’nin (eğer süreçleri o yapıyorsa) yalnızca kendi varlıklarını mı hareket ettirdiğini yoksa onay almadan nakde mi çevirdiğini araştırdıklarını söyledi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/sbfnin-supheli-alameda-islemleri-inceleme-altinda/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu