Gündem

Savcı, ‘Kadir Gecesinde RakılıFotoğraf’ Paylaşımına Tutuklama İstemiş

Kadir gecesi, ferdî toplumsal medya hesabından ‘Kadir gecesi özel, Rabbim kabul etsin’ notuyla içki masası fotoğrafı paylaştığı için işinden olan ve hakkında soruşturma başlatılan Pegasus çalışanı O.T. söz vermeye gittiği savcılık tarafından tutuklamaya sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemece isimli denetim koşuluyla özgür bırakılan O.T. sözünde, “İşimi kaybettim. Hala korkuyorum ve tanımadığım telefonlara yanıt veremiyorum” dedi.

savci kadir gecesinde rakilifotograf paylasimina tutuklama istemis 0 bi6jKnI5

Şahsî toplumsal medya hesabından “Kadir Gecesi özel” tabiriyle öteki çalışma arkadaşlarıyla birlikte rakı masasında çekildikleri fotoğrafı paylaşmasının akabinde işten çıkarılan Pegasus Havayolları çalışanı  dün güvenlik şubeye giderek tabir verdi.

“Dışarı sızdıran arkadaşım kimse beni toplumun önüne attı”

savci kadir gecesinde rakilifotograf paylasimina tutuklama istemis 1 9IC26f4i

Diken’den Tuğba Özer’in haberine göre; O.T. sözünde, “Amacım İslam dinini ve inananları rencide etmek, galeyana getirmek ve hakaret asla olamaz. Alkollü olmamın tesiriyle bu notu paylaştığımı düşünüyorum. Bu türlü bir hususla gündeme geldiğim için çok üzgün ve pişmanım. İşimi kaybettim. Hala korkmaktayım ve tanımadığım telefonlara karşılık veremiyorum. Kapalı hesabımdan paylaşımı dışarı sızdıran arkadaşım kimse beni toplumun önüne attı’ dedi. 

Emniyet tabirinin akabinde savcılıkta da sözü alınan Pegasus çalışanı, tabire kendisi gitmiş olmasına karşın savcı tarafından tutuklanması talebiyle İstanbul 2’nci Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Mahkeme, tutuklama önlemini ölçülü bulmayarak talebi reddederken, isimli denetim kararı verdi. O.T. dört ay boyunca haftanın üç günü karakola giderek imza verecek.

Kaynak: https://onedio.com/haber/savci-kadir-gecesinde-rakilifotograf-paylasimina-tutuklama-istemis-1066666

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu