Gündem

Savaşın Seyrini Değiştirecek Bir Atılım mi? Zelenskiy AB Dokümanlarını Teslim Etti

Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’nın Avrupa Birliği (AB) yolundaki birinci adımı olan ve sürece ait soruları içeren anketi doldurarak, AB’nin Ukrayna Delegasyonu Lideri Matti Maasikas’a teslim etti.

savasin seyrini degistirecek bir atilim mi zelenskiy ab dokumanlarini teslim etti 0

Ukrayna savaşın gölgesinde Avrupa Birliği yolunda birinci adımını atarak, sürece ait soruları içeren anketi doldurarak, AB’nin Ukrayna Delegasyonu Lideri Matti Maasikas’a teslim etti.

‘Ukrayna halkı AB’nin bir kesimi olmak için birleştiler’

savasin seyrini degistirecek bir atilim mi zelenskiy ab dokumanlarini teslim etti 1 YM6q6UJ9

Ukrayna halkının bu süreçte gereken bedeli ödediğini söz eden Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, ‘Bu devletimizin Avrupa Birliği yolunda bir etabıydı ve Avrupa Birliği’ne girişin formalite adımlardan biriydi. Her ülke bu türlü bir yolu geçmelidir. Maalesef biz böylesine trajik bir vakitte bunu yaşıyoruz. Ukrayna halkı AB’nin bir modülü olarak kendilerini hissetmek için birleştiler. Süreç bu kadar süratli tamamlandığı için de teşekkür ederim. AB yolunda sizin desteğinize inanıyoruz. Bizim insanlarımız özgürlükleri ve bağımsızlıkları için bedel ödedi. Tekrardan teşekkürler’ dedi.

8 Nisan’da dokümanları almıştı

savasin seyrini degistirecek bir atilim mi zelenskiy ab dokumanlarini teslim etti 2 tA8QYP9K

Avrupa Kurulu Lideri Ursula von der Leyen ve Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Siyasetleri Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, 8 Nisan’da Ukrayna’nın başşehri Kiev’e yaptıkları ziyarette Zelenskiy’e kelam konusu anketi teslim etmişti.

Kaynak: https://onedio.com/haber/savasin-seyrini-degistirecek-bir-hamle-mi-zelenskiy-ab-belgelerini-teslim-etti-1062202

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu