Gündem

Sarsıntıda Annesi, Eşi, ve 3 Çocuğu Kaybetti: Kayıp Kızını Arıyor

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan Fatih Karaca, depremde eşi, 3 çocuğu, annesi ve kayınvalidesini kaybetti. Karaca enkazın kaldırılmasına rağmen ulaşılamayan 14 yaşındaki kızı İrem’i arıyor. Karaca, ‘Eşimi, 3 çocuğumu, annemi, kayınvalidemi toprağa gömdüm. Bir tek en küçük kızım kaldı. Gördüğünü söyleyen tanıklar var. Allah rızası için kızımı bulun’ dedi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan ve enerji firmasında şef olarak çalışan 4 çocuk babası Fatih Karaca, gece vardiyasında çalışırken Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem meydana geldi.

sarsintida annesi esi ve 3 cocugu kaybetti kayip kizini ariyor 0 8nPteVGJ

Çalıştığı araziden hızla evine giden Karaca, ikinci katında oturdukları Hacı Ali Öztürk Mahallesindeki 6 katlı Gözde Apartmanının yıkıldığını gördü. Karacanın eşi Duygu (41), çocukları Mehmet (16), Sıla (16), Adile Nur (17), İrem (14), annesi Adile Karaca (68) ve kayınvalidesi Havva Olamcam (66) enkaz altında kaldı. Facianın 7inci gününde Duygu, Mehmet, Sıla, Adile Nur ve Adile Karaca ile Havva Olamcam’ın cenazeleri enkazdan çıkarıldı.

sarsintida annesi esi ve 3 cocugu kaybetti kayip kizini ariyor 1 PeSeZuwl

Fatih Karaca, enkaz başında yeğenlerini bırakarak 6 cenazeyi alıp memleketi Adanaya götürerek 13 Şubat günü Çukurova ilçesindeki Kabasakal Mezarlığına defnetti. 16 Şubat günü Gözde Apartmanının enkaz kaldırma çalışmalarının tamamen bitmesine rağmen ailenin küçük kızı İrem’in izine rastlanmadı. Bunun üzerine Karaca, DNA örneği verdi.

sarsintida annesi esi ve 3 cocugu kaybetti kayip kizini ariyor 2 AQJGXsXg

DNA hiçbir cenazeyle eşleşmeyince Fatih Karaca, kızının yaşadığına dair umutlandı. Araştırma yapan Fatih Karaca, kızının Gaziantep’te ve Ankara’da gördüğünü öne süren kişilerle konuştu, durumu polise bildirdi.

sarsintida annesi esi ve 3 cocugu kaybetti kayip kizini ariyor 3

5 Şubat günü gece vardiyasına giderken kızı İrem’in ve eşinin kendisini uğurladığını ve o anı unutamadığını söyleyen Karaca, “İrem her zaman olduğu gibi hayırlı işler, bol kazançlar babacım diye yolcu etti beni. Arazide çalıştığım sırada deprem oldu. Hemen İslahiyeye doğru yola çıktım. Yolda ekip arkadaşlarımın telsizden yaptığı ağabey lütfen yetişin, toprak altındayız çağrıları ve dostlarımdan gelen enkaz altındayız, bize yardım edin telefonlarını unutamıyorum. Aileme ulaşmak için hızla ilerledim. Sokağa girdiğimde oturduğum binanın enkazı önünde feryatlar kopuyordu. Enkazın başına vardım. Anne mi, eşim mi, kızım mı, oğlum mu diye bağırayım? Dizlerime vurdum. Sigara kullanmıyordum ama içtim” dedi.

sarsintida annesi esi ve 3 cocugu kaybetti kayip kizini ariyor 4 Azmr9Vnp

Kaynak: https://onedio.com/haber/depremde-annesi-esi-ve-3-cocugu-kaybetti-kayip-kizini-ariyor-1132038

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu