Samsung’un Yeni Vizion 33D ToF Sensörü Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

2 dk


Samsung’un yeni ISOCELL Vizion 33D’si, daha hızlı otomatik odaklama ve video bokeh amacıyla doğru mesafe verileri sağlayabilen ve hızlı hareket eden nesneleri takip edebilen bir Uçuş Süresi (ToF) 3D sensörüdür.

Sensör, 640 x 480 piksel çözünürlüklü derinlik haritaları üretir. 10 veya 12 bit çözünürlükle 0,2 m ile 5 m (16 ft) arasındaki mesafeleri ölçebilir. Düşük gecikmeli izleme için 120 fps’ye kadar çıkabilir.

Otomatik odaklama yardımı olarak kullanıldığında, 200 mW güç gerektirir (hem sensör hem de kızılötesi aydınlatma için). Örneğin AR oyunlarının ve video bokeh işlemenin gerektirdiği sürekli izleme için, güç kullanımı 400 mW’a kadar çıkar, ancak bu yine de telefonun pilini çok çabuk tüketmemelidir.

ISOCELL’in bir parçası olan Derin Kanal İzolasyon teknolojisi, pikseller arasındaki çapraz konuşmayı azaltarak sensörün nesneyi arka plandan temiz bir şekilde ayırmasına yardımcı olur.

Vizion 33D sensörü, mobil ödeme uygulamalarını ve telefon kilidini açmak için yüz kimliği için de kullanılabilir, böylece bu sensörü yalnızca arkada değil, selfie kameranın yanında görebilirsiniz.

Samsung, Galaxy S20 Ultra’da zaten bir ToF sensörü kullandı ve yeni sensörünü gelecekteki akıllı telefonların yanı sıra diğer cihazlara ekleyerek tanıtması bekleniyor. Şu anda Sony, ToF sensörü üretiminde% 50 payla pazar lideridir (iPad’ler ve iPhone’lar Sony sensörlerini kullanır).

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

76
9 Paylaşım, 76 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir