Samsung’un Kablosuz Şarj Aleti Trio’nun Özellikleri Duyruldu

3 dk


Samsung, kısa bir vakit önce duyurduğu yeni kablosuz şarj cihazı Trio’yu detaylı ülkelerde listelemeye başladı. Bu listeleme, ürünün bütün detaylarını açıkça gözler önüne seriyor. Fakat Trio, şu an amacıyla Türkiye sektöründe listelenmiyor ve fiyatı da belirsiz durumda.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, eylül ayının başında yeni bir kablosuz şarj ürünü duyurdu. Bir haberimizde de bahsetmiş olduğumuz bu ürün, “Trio” olarak isimlendiriliyordu. Samsung, o dönemlerde yaptığı açıklamalarda yeni kablosuz şarj cihazının detaylarına değinmemişti. Fakat detaylı ülkelerde listelenmeye başlayan Trio ile alakalı bundan sonra çok daha çok bilgiye sahibiz.

Samsung mağaza sayfasında yer alan verilere göre Trio, 6 adet şarj bobinine sahip. 9 watt süratli şarj desteği yayınlayan ürün, Qi standardında en az 5 watt desteğe sahip olan bütün cihazlar ile 7.5 wattlık Apple ürünlerini şarj edebiliyor. LED göstergelere sahip olan Trio, 320 gram ağırlığının yanı sıra 240 mm x 86 mm x 15.5 mm değerlerinde gerektiğince da kompakt bir yapıya sahip. Hem de Galaxy Watch amacıyla mıknatıslı bir sabitleme bölümü olan Trio, bu sayede saatin kayıp düşmesini engelliyor.

Kullanıcılar, Samsung’un yeni kablosuz şarj cihazını kara ya da beyaz renklerde satın alabiliyorlar. Hem de bu ürün, otomatik olarak çalışabilecek şekilde de ayarlanabiliyor. Yani bu ürünü her seferinde çalıştırmak mecburiyetinde değilsiniz. Bütün bu özelliklere ek olarak Samsung Trio, 3 milimetreden kalın olmayan kılıflarda da şarj prosedürünü sağlıyor.

Trio’nun 3 milimetreye kadar olan kılıflarda çalışabiliyor olmasının mühim olduğunu belirtmek gerekiyor. Neticede pek çok kullanıcı, akıllı telefonunu ince kılıflarla kullanıyor. Eğer Trio bu tür bir özelliğe sahip olmasaydı kılıf kullanılması durumunda daha çok ısınacak, bunun natural bir neticesi olarak da watt değerini düşürerek bir ürünün daha uzun vakitde şarj edilmesine yol açacaktı. İşte bu türsi bir sorun, Trio ile ortadan kaldırılmış durumda.

Bütün bu özelliklere sahip olan Trio, şu an amacıyla Türkiye sektöründe satışa sunulmadı. Fakat Samsung, Trio ile alakalı yaptığı ilk açıklamalarında bu kablosuz şarj cihazının fiyatının 99 euro (yaklaşık 900 TL + vergiler) olacağını açıklamıştı. Ürünün Türkiye pazarına girmesiyle beraber Tiro’nun resmi Türkiye fiyatını da öğrenme olanağı yakalamış olacağız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
8 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir