GündemGenelSamsungTelefonlar

Samsung,Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Patentini Aldı!

Samsung, kayar ekrana sahip yeni katlanabilir telefonunu yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir. Samsung zaten iki katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürdü. İki katlanabilir telefondan biri kapaklı katlanabilir ekrana sahip. Benzer şekilde, diğer katlanabilir akıllı telefon, bir kitabın kapanmasını ve açılmasını taklit eden bir katlama mekanizmasına sahip.

Samsung, Kayar, Katlanabilir Ekranlı Bir Telefonun Patentini Aldı

Samsung yeni bir katlanabilir telefon çıkarmanın eşiğinde olabilir. Hatırlamak gerekirse, şirket bu yılın Haziran ayında patent başvurusunda bulundu. Ancak, 16 Aralık Perşembe günü yayınlandı. Patent ilk olarak 91mobiles tarafından tespit edildi. Patent açıklaması, elektronik cihazın katlama ve kaydırma özelliklerini desteklediğini iddia ediyor.

Cihazın ekranı sağ tarafa doğru uzayabilir. Üstelik kullanıcılar, sürgülü ekran kullanılmadığı sürece menteşe mekanizmasını kullanarak ekranı farklı açılarda katlayabilecekler. Ayrıca, ekranın kayma özelliği, içerik izlemek, oyun oynamak ve daha fazlası için daha büyük bir ekrana sahip olacaklar.

Başka neler olabilir ?

Samsung, katlanabilir akıllı telefonlar sunmaya yabancı değil. Bununla birlikte, katlanabilir bir ekranı yuvarlanabilir bir ekranla eşleştirmek, hiçbir mobil cihazda görmediğimiz bir şey. İlginç bir şekilde, telefonun yuvarlanabilir ekranı herhangi bir zamanda içeri/dışarı uzayabilir.Ayrıca cihaz, yuvarlanabilir ekran hala içerideyken ve tamamen genişletildiğinde ikiye katlanabiliyor. Ayrıca cihazın ekran alanı oldukça geniş.Bir menteşe mekanizmasının yanı sıra, cihaz, katlanabilir ekranı katlamak ve dışarı itmek için bir motora sahip. Ne yazık ki, şu anda patent aşamasında olduğu için cihazla ilgili bilgiler bu kadar.

Bunun dışında, Samsung şu anda Galaxy A52 olarak adlandırılan Galaxy A53 adlı halefi üzerinde çalışıyor. Hatırlamak gerekirse, daha önceki bazı raporlar, telefonun yalnızca 5G özellikli bir modelinin mevcut olacağını iddia ediyor. Telefonun seri üretimi, Samsung’un Hindistan’daki Greater Noida tesisinde başladı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu