Samsung

Samsung’dan Huawei Mate X’e yeni rakip geliyor!

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold‘un ekran kırılması nedeniylepiyasaya çıkışının ertelendiği ve net bir tarih verilmediği herkes tarafından bilinir hale geldi. Huawei Mate X‘in ise en geç Eylül ayında geleceği açıklandı.

Katlanabilir telefon çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Samsung’un, Mate X modeline rakip bir telefon geliştirdiği ortaya çıktı. Rakip bir telefon diyoruz, zira ekran yapısı söz konusu olduğunda Galaxy Fold ve Mate X aynı değil.

Galaxy Fold sonrasında dışa doğru katlanan telefon geliyor! 

Samsung’un yeni katlanabilir telefonunun  Fold’un ek sürümü olarak piyasaya sürülebilir) Mate X modeli ile benzer şekilde dışa doğru katlanan bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor.

Tabi, Güney Koreli teknoloji devinin ilk hedefi Fold’u piyasaya sürmek. Galaxy Fold ve dışa doğru katlanabilen ekranlı telefon tanıtıldıktan sonra Samsung’un dikey olarak katlanabilen bir telefona odaklanacağı belirtiliyor.

Bu telefonun 2020’de piyasaya çıkma ihtimali oldukça yüksek. Kısa süre önce Samsung’un dikey katlanabilir ekrana sahip telefonunun patenti ortaya çıkmıştı.

Bazı kaynaklar 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan ve S-Pen desteği bulunan bir katlanabilir telefonunda Samsung’un planları arasında yer aldığını belirtiyor. Bu telefon Fold ile benzer şekilde içe doğru katlanacaktır.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu