Sıradaki içerik:

PUBG Mobile’ın Şaşırtıcı Oyun Modu İçin Tarih Göründü

e
sv

Samsung ve Windows’tan Kablosuz Dosya Paylaşımı!

312 okunma

Samsung ve Windows kablosuz dosya paylaşma amacıyla kullanıcıları sevindirecek haber geldi. Mobil cihazlardan Windows bilgisayara dosya paylaşımı amacıyla kablo tüketimi yavaşça ortadan kalkıyor.

Daha eskiden de birtakım marka akıllı telefonlar FTP rolü üstlenip ağ üzerinden paylaşım yapabiliyordu. Fakat bunda emniyet riski de bulunuyor. Windows ve Samsung, bu paylaşımı kendi arasında yaptığı amacıyla emniyet daha iyi noktaya gelmiş durumda.

Samsung ve Windows kablosuz dosya paylaşımı

Mobil cihazlarda yer alan fotoğraflar ve dosyaları yedeklemek amacıyla USB kabloları kullanılıyor. Fakat kabloların vakitle bozulması ve bilgisayarla olan bağlantıda, ilişki durumuna kopmalar yaşanması kullanıcıların hoşuna gitmiyor. Bu amaçla kablo zAhmeti olmadan, Wi-Fi üzerinden dosya paylaşımı giderek yaygınlaşmaya başladı.

Alanında lider iki firma Samsung ve Windows da bu hususta güçlerini birleştirdi. Windows 10 Insider Build ile meydana çıkan özelliğe göre, kolay sürükle bırak hareketleriyle dosyalar ağ üzerinden taşınabilecek.

Microsoft, son vakitlerde Android cihazlarla olan becerilerini giderek artırıyor. Daha eskiden kullanıma alınan “Telefonunuz” programıyla da Android cihazlarda yer alan bildirimler Windows’ta görünüyor, SMS bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor.

Samsung cihazların da basitçe dosya aktarımı edebilmesi amacıyla “Telefonunuz” uygulamasını bilgisayara ve Samsung cihaza kurması gerekiyor. Uygulama Windows amacıyla Microsoft Store, Android amacıylase Google Play Store’dan indiriliyor.

Dosya aktarmaleri içersinde bir sınır belirlenmiş durumda. Tek seferde en çok 512 MB boyutundaki dosyalar aktarma ediliyor. Bu da FULL HD çözünürlükteki bir filmin kablosuz şekilde paylaşılamayacağı manasına geliyor.

Ayrıca boyuttan bağımsız olarak, 100 adet dosyayı aynı anda gönderme sınırı da belirtilmiş. Bu amaçla binlerce fotoğrafı bir anda göndermek şu an amacıyla olası değil.

Bütün bu özelliği kullanmak amacıyla hem Windows hem de Samsung cihazın aynı ağa bağlanması gerekiyor. Çünkü dosyaların aktarımı ev ya da iş yerindeki ağ cihazları üzerinden yapılıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.