Samsung Telefonlarında 108MP Sensörünü Kullanacak

2 dk


Üç ay önce ISOCELL Bright HMX sensörünü duyuran Samsung 108MP çözünürlüğe sahip sensörünü yeni telefonlarında kullanmaya hazırlanıyor.

Xiaomi tarafından Mi Alpha, Mi Note 10 ve CC9 Pro modellerinde de kullanıma sunulan bu sensör şimdilik Samsung telefonlarında kullanılmış değil. Şirketin hangi cihazlarında bu sensörü kullanmayı planladığı şimdilik tam olarak bilinmiyor.

Xiaomi ve Samsung ortaklığıyla tasarlanan 108MP değerine sahip bu sensör Samsung tarafından kullanılmaya hazır görünüyor. Yeni S11 serisinin bu sensör ile gelmesi bekleniyor.

Bu hafta yayınlanan üçüncü One UI 2.0 betası ile beraber Samsung Kamera programı 108MP desteği kazandı. Uygulama yeni gelen güncellemeyle tam 108MP ya da 12.000 x 9.000 piksel çözünürlüğü destekliyor.

Sensör her ne kadar 108MP olarak tanıtılsa da bu sensör ile gelen telefonlar tam olarak 108MP çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekmiyor. 108MP sensör Samsung’un ilerlettiği piksel birleştirme teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji düşük ışık koşulları altında daha net ve aydınlık fotoğraflar çekmeyi sağlıyor.

Piksel birleştirme teknolojisi sırayla 4 ve 9 pikselin birleştirilmesi ile 27MP ve 12MP çözünürlüğe sahip fotoğraflar meydana çıkarıyor. Xiaomi’nin yeni modeli Mi Alpha ise 4 pikselin birleştirilmesi neticesi 27MP fotoğraflar çekiyor.

Yeni sensörün hangi modeller ile kullanılacağı ile ilgili şimdilik hiçbir ipucu yok. Yeni S11 ailesinde kullanılması düşünülse de geçen senelerde Samsung A serisinin üst modellerinde de yeni kamera teknolojilerine yer vermişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
7 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir