Sıradaki içerik:

YouTube Video Kalite Ayarlamasında Değişiklik!

e
sv

Samsung Suni Güneş Işığı Üretiyor

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung’un geliştirmekte olduğu C-Labs SunnyFive, sözde doğal güneş ışığı her faydaları elde etmesini yapay pencerenin yapımcıları kapsamakta in-house ile desteklenmekte.

SunnyFive penceresi, mevsimsel duygudurum bozukluğu (SAD) hastalarına pazarlanan ışık tedavisi lambalarına benzer şekilde görünmektedir. Doğal ışığın tüm spektrumunu verir ve gerçek bir pencerenin ışık efektlerini taklit edecek şekilde programlanabilir.

Işığın açısı gün boyunca değişecek ve gündoğumu, şafak, alacakaranlık ve gün batımı gibi çeşitli “güneş ışığı senaryolarını” içerecektir. Tamamlayıcı bir uygulama, kullanıcıların renk sıcaklığını ve parlaklığını değiştirmesini sağlar ve çalar saat işlevselliğini de hayal etmek kolaydır.

Samsung’a göre, ürün, kullanıcıların cildin yaşlanması veya güneş yanığı konusunda endişelenmek zorunda kalmadan içeride veya az aydınlatılmış yerlerde D vitamini sentezlemelerine yardımcı oluyor ve şirketin akıllı ev ekosistemi SmartThings ile entegre olacak.

Daha önce gördüğümüz ilk yapay pencere olmasa da, SunnyFive’ın teklifi özellikle kaygan görünüyor. Ayrıca, dünyanın büyük bir kısmının COVID-19 salgınının yayılmasına karşı koymak için içeride kalmaya zorlandığı bir zamanda da çekici. 

Kötü aydınlatılmış bir daireye veya daireye sahip olan herkes için, yatak odanızda veya banyonuzda ikna edici ışıkla sahte bir pencereye sahip olmak gerçek bir fark yaratabilir. Ve daha lüks bir ev için, herhangi bir depo tarzı yerlere mükemmel bir katkı olabilir.

Ne yazık ki SunnyFive penceresi hakkında fazla bilgi yok. Fiyatlandırma, müsaitlik tarihi yok ve bulabileceğimiz daha fazla ayrıntı içeren bir web sitesi yok. 

Sadece Samsung’un grubun şirketten destek aldığını ve bağımsız bir başlangıç ​​olarak kısa bir süre sonra başlayacağını duyurdu.

C-Labs’dan çok ilginç fikirler geldiğini görmemize rağmen, Samsung’un yaklaşık 45 yeni şirketi desteklemesine rağmen gerçek bir atılım ürünü olmadı. 

En iyi bilinen C-Labs gadget’ı, ne yazık ki Welt olarak adlandırılan ve son zamanlarda çok fazla şey duymadığımız giyilebilir bir akıllı kemerdir.

SunnyFive’ın daha önceki bir sürümü (daha sonra SunnySide olarak adlandırılır) bu yıl CES’de demo olarak gösterildi. 

Gelecekte daha fazlasını görmeyi merak edeceğiz. Bugün Samsung’dan ek destek alan diğer inkübatör fikirleri arasında “akıllı çalışma notu hizmeti” ve metin sayısallaştırıcı yer alıyor.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.