Sıradaki içerik:

NASA’nın Yeni Aracı, 11 Milyon İsmi Mars’a Gönderecek

e
sv

Samsung, OLED’e Odaklanmak İçin LCD Panel Üretimini Durduracak

231 okunma

Başlıca Apple tedarikçilerinden biri olan Samsung, sadece OLED ekranlara odaklanmak için 2020’nin sonuna kadar LCD panel üretimini durdurmak istediğini söyledi.

Samsung Display sözcüsü, şirketin bu yıl Güney Kore ve Çin’de tüm LCD üretimini kapatacağını söyledi. Şirket, LCD ekranlara olan düşük talep nedeniyle bir fabrikayı zaten kapatmıştı, ancak her durumda, müşteriler tarafından sipariş edilen tüm panelleri yıl sonuna kadar tedarik edecek.

Önümüzdeki beş yıl boyunca Samsung , bu fabrikaları kuantum nokta ekranları için bir üretim tesisinde kapatarak tasarruf edilen paraya yatırım yapacak. Kuantum noktaları, mavi arka ışıkla vurulduğunda çok hassas ışık spektrumu yaymak için “ayarlanabilir” ve böylece ekran üreticileri için mükemmeldir. Samsung, Çin’de önümüzdeki aylarda faaliyetlerini durduracak iki LCD fabrikasıyla ne yapacağına henüz karar vermedi.

OLED’e Odaklanmak İçin LCD Panel Üretimini Durduracaklar

Geçmişte Samsung, iPhone’lar, iPod’lar ve Mac’ler için LCD ekranlar sağlamıştı, ancak Apple ve diğer akıllı telefon üreticileri OLED ekranlara geçtikçe talep azaldı. Koreli şirket, Apple’ın iPhone ve Apple Watch için OLED siparişlerinin çoğunu karşılamaktadır. Apple ürünleri için ikinci ekran tedarikçisi LG’dir, ancak Çin BOE’si de bu listeye eklenmelidir.

En son söylentilere göre, tüm iPhone 12 modellerinin, standart iPhone 12 modeli bile olsa bir LED ekranla gelmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Bloomberg’e göre ve iPhone 12’nin 5G ile gelişinde olası gecikmelerden şüphelenilen birkaç sızıntıdan sonra, şimdi Amerikan medyası iPhone 12’nin ana aralığının gecikmeyeceğini iddia ediyor.

Dünyanın büyük bir kısmı COVID-19 virüs salgınının etkisinden muzdarip olsa da, Çin’de her şey yavaş yavaş normale dönüyor. Ve bu, işçilerin yavaş yavaş fabrikalara geri döndüğü ve üretim ritminin yavaş yavaş normal ritme doğru geri döndüğü anlamına geliyor.

Abone Olun
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.