Sıradaki içerik:

Twitter, Koronavirüs İçin Önlemlere Devam Ediyor

e
sv

Samsung Note20’nin Ön Kamerasının Etrafında Durum Göstergesi Olabilir

105 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, kamera delme deliğinin etrafında LED ışığı gösteren bir patent başvurusunda bulundu. 

Patente göre, bunu çeşitli durum bilgilerini görüntülemek için kullanmak mümkün. LetsGoDigital, telefonu şarj ederken LED halkasının dolabileceğini bildiriyor. 

Bu aynı zamanda yeni WhatsApp mesajlarını veya diğer bildirimleri de gösterebilir. Portala göre, patent Ekim 2019’a kadar uzanıyor ve bu nedenle Galaxy Note 20 için karşılık gelen bir özelliği gösterebilir.

Galaxy Note 20’nin Patenti Ne Gösteriyor?

Patente göre, Samsung farklı tasarımları deniyor. Bazı çizimler, çevreleyen bir LED ile hap şeklinde bir kamera kesimi gösteriyor. Bir resimde, kamerayı çevreleyen bir LED değil. Bunun yerine, ön kameranın altında veya yanında bir çubuk görebilirsiniz.

Samsung akıllı telefonlara aşina iseniz, birkaç soru işareti havada kalabilir. Sağ: Galaxy S10’un ön kamera etrafında zaten bir LED halkası var. Yani teknolojinin kendisi yeni değil. Durum, bildirim ışığı olarak halkanın kullanılmasıyla farklıdır. Samsung şu ana kadar böyle bir özelliği kullanamadı.

Ancak, fanların tam olarak bu işlevi istediği açık olmalıdır. Bazı üçüncü taraf geliştiriciler LED’i bir bildirim çubuğuna dönüştüren uygulamalar geliştirdiler. Bu nedenle, bildirim ışığının Galaxy Note 20 ile bir canlanmayı kutlaması muhtemel görünüyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, Galaxy S20, Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 ayrıca bir bildirim çubuğunu geri getirmek için gerekli teknolojiye sahiptir. Bu nedenle, eski amiral gemileri işlevinin daha sonra bir güncelleme yoluyla gönderilmesi mümkün.

Söylentinin doğru olup olmadığını görmek için heyecanlıyız. Birçok kullanıcı, artık üçüncü taraf çözümlerine güvenmek zorunda kalmazsa kesinlikle mutlu olacaktır. Sonuçta: Her zaman açık ekran, şimdiki Samsung amiral gemilerinde bir bildirim ışığı olmasa bile hiçbir mesajı kaçırmamanızı sağlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.