Samsung Kayıp Cihazları Bulmayı Kolaylaştırıyor!

2 dk


Samsung bugün, kullanıcıların Galaxy cihazlarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olacak yeni bir hizmet olan SmartThings Find’ın lansmanını duyurdu. 

Kore, Birleşik Krallık ve ABD’de SmartThings Find hizmetinin beta testinden sonra, Samsung şimdi Android 8 veya sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarda küresel olarak genişletiyor. SmartThings Find, insanların seçkin Galaxy akıllı telefonlarını, tabletlerini, akıllı saatlerini ve kulaklıklarını bulmalarına yardımcı olmak için Bluetooth Düşük Enerji (BLE) ve ultra geniş bant (UWB) teknolojilerini kullanır.

SmartThings Find, internete bağlı değilken bile bağlı Galaxy cihazlarınızı bulabilir. Artık başkalarının kayıp cihazlarını bulmalarına yardımcı olmak için Galaxy akıllı telefonlarını veya tabletlerini güvenli bir şekilde kullanmayı seçebilen SmartThings kullanıcıları sayesinde.

SmartThings Find şu şekilde çalışır:

  • Bir cihaz 30 dakika çevrimdışı olduğunda, diğer cihazlar tarafından alınabilen bir BLE sinyali üretir.
  • SmartThings Find aracılığıyla cihazınızın kaybolduğunu bildirirseniz, yanlış yerleştirilmiş cihazları bulmaya yardımcı olmayı seçen yakındaki herhangi bir Galaxy akıllı telefon veya tablet, Samsung sunucusunu konumu hakkında uyarabilir ve bu da size bildirimde bulunur.
  • Tüm SmartThings Find kullanıcı verileri şifrelenir ve güvenli bir şekilde korunur, böylece cihazın konumunun sahibi dışında kimseye ifşa edilmemesi sağlanır.

SmartThings Find hizmetini kullanmak için bugün dünyanın her yerinde Android 8 veya sonraki sürümleri çalıştıran Galaxy akıllı telefonlarda ve tabletlerde SmartThings uygulamasını güncelleyebilirsiniz. Samsung, gelecek yılın başlarından itibaren bu yetenekleri izleme etiketlerine genişletecek ve bu da kullanıcıların en sevdikleri öğeleri bulmalarına yardımcı olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55
7 Paylaşım, 55 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir