SamsungTelefonlar

Samsung İçin Grafen Batarya Açıklaması!

Twitter’ın mühim isimlerinden Evan Blass, Samsung’un 2020 ya da 2021 senesine kadar en az bir akıllı telefonunda grafen yapılı bataryanın kullanılacağını ifade etti.


Samsung, Galaxy Note7’yi pazara sürdüğü 2016 senesinde büyük bir şok yaşamıştı. Telefonların bataryasının durduk yere patlaması, Samsung’un kafasını ciddi anlamda ağrıtırken şirkete olan güvenin azalmasına da niçin olmuştu.

2017 senesine gelindiği zamansa Samsung, lityum iyon pillere oranla beş kat daha süratli şarj olabilmeyi gerçekleştiren “Grafen Top” adında bir madde geliştirdiklerini açıklamıştı. Bu maddenin esası dünyanın en özel maddelerinden bir tanesi bulunduğu kabul edilen grafenin özel bir haliydi. Şimdiyse bu malzemeyle alakalı ilgi çekici bir iddia meydana atıldı.

Bu iddiaların sahibi, Twitter’dan yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeyi başaran ve teknoloji şirketlerinin yeniliklerini şimdilik duyurulmadan kamuoyu ile paylaşan Evan Blass’a ait. Blass, Samsung’un 2020 ya da 2021 senesinde kadar en az bir akıllı telefonunda grafen yapılı bir batarya kullanacağını ifade etti. Fakat Blass, bu telefonun Samsung’un hangi serisine ait olacağına dair rastgele bir açıklama yapmadı.

Blass, grafen yapıdaki bataryaların yalnızca yarım saat ortamında tam dolum yapabileceğini, maliyetlerin düşük olacağını ve batarya kapasitesinin artacağını da belirtti. İlerleyen dönemlerde Samsung’un nasıl bir strateji izleyeceğini hep beraber görebileceğiz.

İlgili Makaleler

13 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu