Samsung Güney Kore fabrikasını tekrar kapattı – altı çalışan enfekte oldu

1 dk


Bugünkü kapanışta Samsung Electronics, Güney Kore’deki akıllı telefon fabrikalarından birini kapattığını açıkladı. Kapatma geçicidir ve birkaç gün içinde (Cumartesi) üretime yeniden başlayacaktır. Güney Kore’nin güneyindeki Gunmi fabrikasında birkaç koronavirüs vakası var. Bugün itibariyle, altı Samsung personeli virüs için pozitif test etti . Samsung’un diğer personeli korumak için fabrikayı geçici olarak kapatmaya karar vermesinin nedenlerinden biri de bu.

Samsung Gumi tesisi, Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarının üretiminden sorumlu. Buna en yeni Galaxy S20 serisi ve Z Flip katlanabilir telefon dahildir. Böylece bu fabrika uzun süre kapalı kalamaz. 

Pazar günü, bir işçi virüs için pozitif test etti. Pazar ve şimdi arasında, beş personel daha virüsü aldı. Geçen ay Samsung’un salgın nedeniyle fabrikayı kısa bir süre için kapattığını hatırlayın .

Raporlara göre, Gumi Şehri, Güney Kore’nin Daegu Şehrine nispeten yakın. İkincisi, Çin’deki Wuhan gibi Güney Kore’deki koronavirüs salgınının kalbidir.

Şu an itibariyle birçok ülke ve bölge virüse karşı önlem alıyor. Bu salgın şimdi dünyanın tüm kıtalarında doğrulandı. Asya’da en fazla ölü sayısı varken, Afrika en düşük kayıp oranına sahip. Şu an itibariyle, Afrika’da ölüm yok, sadece birkaç teyit edilmiş vaka var. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

82
10 Paylaşım, 82 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir