Telefonlar

Samsung Galaxy Z Fold 5 ile Flip 5 modellerinin özellikleri netleşmeye devam ediyor

Samsung, son zamanlarda Galaxy S23 serisini farklı pazarlarda piyasaya sürdü. Şirketin bu yılın ikinci yarısında Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 gibi sonraki nesil katlanabilir telefonlarını duyurması da bekleniyor. Sammobile’ın yeni bir raporunda, yakında çıkacak Z serisi katlanabilir telefonlarının alıcılarına hangi depolama seçenekleri sunacağı gösteriliyor.

Raporda, Galaxy Z Fold 5‘in 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama seçenekleriyle geleceği belirtiliyor. Öte yandan, Galaxy Z Flip 5, 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleriyle gelecek. İlginçtir ki, bu depolama seçenekleri, geçen yılki Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 ile aynı.

128 GB’lık seçeneğin UFS 3.1 depolama yongasıyla donatılacağı belirtiliyor. Her iki modelin geri kalan depolama seçenekleri de UFS 4.0 olacak. Rapor, her iki modelin diğer özellikleri hakkında başka bir bilgi vermiyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 ile Flip 5 modellerinin özellikleri netleşmeye devam ediyor

Raporlara göre, Galaxy Z Fold 5, ekrandaki kırışıklıklardan kurtulmaya yardımcı olacak yeni bir menteşe tasarımına sahip olacak. Bazı söylentiler, telefonun S Pen yuvasına sahip olacağını da öne sürmüştü. Ancak son bir raporda, özel bir saklama yuvasının olmadığının belirtildiğini de hatırlatalım.

Galaxy Z Flip 5’e gelince, cihazın Oppo Find N2 Flip‘teki 3,26 inçlik ekrandan daha büyük bir dış ekranı olması muhtemel. Snapdragon 8 Gen 2‘nin hem Z Fold 5 hem de Z Flip 5’i güçlendirmesi bekleniyor. Ancak, diğer markaların amiral gemisi telefonlarını güçlendiren Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin benzeri olmayabilir, bunun yerine Galaxy S23 serisinde bulunan 3.36 GHz gibi özel bir versiyon beklenildiğini de belirtelim.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/samsung-galaxy-z-fold-5-ile-flip-5-modellerinin-ozellikleri-netlesmeye-devam-ediyor-63f92e44eb570b715f244ca8

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu