Sıradaki içerik:

Epic Games Bu İki Oyunu Ücretsiz Yaptı!

e
sv

Samsung Galaxy S21, Ekranın Altında Olan Bir Kamerayla Gelebilir!

522 okunma

Samsung’un akıllı telefon tasarımlarını bir ismim öteye taşıyacak ekran altı kamera tasarımı üstünde çalıştığı söyleniyor. Bu bağlamda Samsung’un istikbal yıl pazara süreceği Galaxy S21 serisinde ekran altı kamera teknolojisinin olacağı iddia edildi.


Samsung, Galaxy S20 serisini pazara sunalı çok uzun bir vakit olmadı. Akıllı telefon yapımcısı şimdi yeni Galaxy Note serisini bildirmek amacıyla hazırlıklara devam eder iken iddialar Samsung’un istikbal yıl duyuracağı Galaxy S21 serisine kadar uzandı.

Ortaya çıkan yeni bir iddia Samsung’un Galaxy S21 serisinde ekran altı kamera kullanmayı düşündüğünü ve ekran altı kamera amacıyla çalışmalarını hızlandırdığını öne sürdü. Samsung, yeni kamera teknolojilerini genelde ilk olarak Galaxy S serilerinde kullanıyor. Bu amaçla bu tür bir teknolojinin Galaxy Note20’de kullanılması daha düşük ihtimal.
Samsung, ekran altı kamera ile akıllı telefon tasarımlarını diğer bir noktaya taşıyabilir


Bazı söylentiler meydana çıkmasına karşın ekran altı kamera teknolojisinin karşısında hala detaylı zorluklar yer alıyor. Kamera sensörünün maruz kaldığı yetersiz aydınlatma nedeniyle gerçekleşen görüntü niteliği kaybının yanı sıra kamera sensörünün yerleştirileceği ekran alanının piksel yoğunluğunu ekranın geri kalanı ile eşleştirmek gibi zorluklar, bu teknolojinin önündeki en büyük engeller olarak karşımızda duruyor.

Samsung, bugüne kadar kamera teknolojisi noktasında pek çok hususta sektörde lider oldu. Şirketin hem kamera sensörü hem de ekran teknolojileri konusundaki yerini göz önüne aldığımızda ekran altı kamerayı ilk kullanan şirketin Samsung olması çok da muazzam olmayacaktır.
Ekran altı kamera amacıyla yalnızca Samsung çalışmıyor. Geçtiğimiz vakitlarda Oppo’nun da bir ekran altı kameraya sahip telefon prototipini gördük. Aynı şekilde Xiaomi’nin çalışmaları ve kendi programı da görüldü. Huawei’nin de aldığı patentler akıllı telefon yapımcısınin bu alanda çalıştığını gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.