Sıradaki içerik:

iQOO 3 5G Transformers Limited Edition Duyuruldu

e
sv

Samsung Galaxy S21 Daha Uygun Fiyatlı Olabilir

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Galaxy S21 ailesi hakkında dikkat çekici bir ekran detayı yakın zamanda netleşti. Samsung’dan beklenmedik bir adım geliyor.

Samsung Galaxy S21 ailesinin Çin merkezli BOE OLED panelleri kullanabileceği söylentileri var. Samsung Display şu anda kendi modellerinde, şirketin kendisi tarafından geliştirilen üst düzey AMOLED ekranları kullanıyor, BOE’nin kapısı 2021’de maliyetleri azaltmak için çalıyor.

Raporlara göre, BOE ekranları daha ucuz ve paneller şimdi yüksek kalite sunuyor. Birçok farklı şirkete / cihaza OLED panelleri sağlamanın yanı sıra BOE, 2021’de dünyanın en büyük panel üreticisini bile tedarik ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, tüm malzemelerin BOE’den gelmeyeceğini unutmayın.

Samsung Display ile birlikte BOE’nin, Eylül ayında gelecek olan iPhone 12 ailesine OLED ekranlar sağlayacağını biliyoruz.

Çin üretimi OLED ekranlarla gelebilir

Samsung Galaxy S21 ailesi hakkında başka ne biliyoruz? Modellerde 2021’in başında sadece Snapdragon 875 işlemci bulunmalıdır. Bildiğiniz gibi, şirketin telefonlarında Exynos işlemcilerini kullanma konusunda önemli şikayetler gündeme geliyor.

Samsung Galaxy S20 ailesi, bazı pazarlarda Qualcomm- imzalı Snapdragon 865 işlemcileri taşıyor. Diğerlerinde, Exynos 990 ile birlikte geliyor. Ancak, iki işlemci arasında performans farklılıkları var ve insanlar bunun sona ermesini istiyor.

Bazı yeni raporlara göre, Samsung’un S21 serisine 150MP bir sensör yerleştirmeyi planladığını belirtmek gerekir . Bu, Samsung’un Yüksek MP kameralarda çalıştığı önceki raporlarını teyit ediyor. Ayrıca, Lazer otofokus da kaybolmalıdır. Beklenen yardımcı sensörler 64MP telefoto lens, 16MP geniş açı ve 12MP Makro mercektir.

İlginçtir, cihazın iki modeli planlanmaktadır. Bunlardan birinin stabilizasyonu destekleyen selfie kameraya ek olarak birincil ve telefoto lens üzerinde OIS olması gerekir. Diğer modelde büyük olasılıkla birincil, telefoto ve geniş açılı lenslerde OIS bulunacaktır.

Samsung’un S20 serisine bir makro lens eklemesi bekleniyordu. Ama bu söylenti günün ışığını hiç görmedi. En son raporla birlikte, Samsung nihayet makro lensi daha önce sadece A serisi için mevcut olan amiral gemilerine getiriyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.